آموزش سیم پیچی موتورهای الکتریکی

با اینکه موتورهای تک فاز دارای مزایای فراوانی از قبیل ارزان بودن، نداشتن تجهیزات اضافی جهت راه اندازی، تولید توان بیشتر در حجم های یکسان، و همچنین قابلیت کنترل، تعمیر و نگهداری هستند، اما به منظور استفاده در مراکز بزرگ صنعتی چندان مناسب نیستند. آموزش ها در این دوره توسط اساتید متخصص و حرفه ای صورت گرفته و صفر تا صد سیم پیچی انواع موتورهای خانگی و صنعتی آموزش داده می شود. در هر شغل و حرفه ای رعایت نکات مختلفی باعث افزایش درآمد در آن کار می گردد. با توجه به تخصصی بودن شغل سیم پیچی ورود به این حرفه همانند دیگر مشاغل فنی نیازمند آموزش سیم پیچی موتور و یادگیری مهارت های مورد نیاز آن می باشد. بنابراین اگر قصد شرکت در دوره سیم پیچی موتور فنی حرفه ای را دارید، این دوره را در یکی از آموزشگاه های آزاد که زیر نظر این سازمان فعالیت می کند سپری کنید و ضمن آموزش سیم پیچی از صفر تا صد از یک مدرک معتبر فنی حرفه بهره مند شوید. پیشنهاد ویژه: آموزش برق یکی از آموزشگاههای معتبر در کشور با ارائه مدرک فنی و حرفه ای و دورههای ویژه اعم از دوره آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش PLC و …

ببنید برای دریافت مدرک فنی حرفه ای برای هر رشته ای مسیر یکسانی پیش رو دارید. این شغل یک شغل فنی بوده که می تواند درآمد بالایی را برای فرد داشته باشد. برای راه اندازی و آغاز به کار در شغل های مختلف سرمایه اولیه اهمیت بسیاری دارد و چه بسا افرادی که به تمایل به راه اندازی یک کار می باشند اما به علت عدم وجود سرمایه کافی از انجام این کار سر باز می زنند. در ادامه به معرفی شغل سیم پیچی و بازار کار آن در ایران و سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی این کار پرداخته شده است. خوشبختانه بازار کار گسترده سیم پیچی موتور نیازمند افرادی است که با آموزش های ابتدایی به عنوان دستیار استادکار فعالیت خود را در کارگاهها آغاز نمایند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از ماشین الکتریکی مختلف در صنایع کوچک و بزرگ، نیاز به افرادی که قادر به سیم پیچی انواع موتور باشند به شدت احساس می شود. دوره آموزش تعمیر کولر گازی یکی از دوره های بسیار عالی و پرطرفدار در آموزشگاه برق گستران است که با توجه به بازار کار عالی نصب کولر گازی می توان با یادگیری مهارت های لازم این شغل، در مدت زمانی کوتاه به یک تعمیرکار حرفه ای تبدیل شده و درآمد مناسبی کسب کرد.

بازار کار سیم پیچی موتور چگونه است؟ و چندین تعریف دیگر که بهتر است از منابع و مراجع کامل موتورهای سه فاز و تکفاز مطالعه گردند. چراکه سالیانه عده زیادی فارغالتحصیل به جمع بیکاران بازار اضافه می گردند. عمدتا در آموزش سیم پیچی انواع موتورهای تک فاز با خازن راه انداز، از خازن های الکترولیتی استفاده میشود که اغلب دارای ظرفیت زیادی می باشند تا در شروع راه اندازی، خازن راه انداز اختلاف فاز لازم را برای گردش موتور ایجاد کند. اگر در آموزش سیم پیچی ابتدا و انتهای یک کلاف، اختلاف فازی کمتر از180 درجه الکتریکی وجود داشته باشد سیم بندی با گام کسری عنوان ميشود. همچنین می توان با راه اندازی یک مغازه این کار را به صورت شخصی انجام داد و از این طریق به درآمدزایی رسید. مقوله آموزش سیم پیچی موتور های سه فاز بیشتر در مراکز صنعتی مورد اهمیت قرار میگیرد و عموما کمتر پیش می آید که در چنین مراکزی از موتورهای تک فاز استفاده شود.

این موتورها در مقایسه با موتورهای تک فاز توان بالاتری دارند و از این رو کاربردهای بسیار در بخش صنعتی دارد. اتصال سیم پیچی راه انداز در این موتورها، پس از رسیدن سرعت گردش موتور به 75 % مقدار نامی، توسط رله های مغناطیسی یا کلید های گریز از مرکز از منبع تغذیه قطع شده و با سیم پیچی اصلی بار را به آموزش سیم پیچی چوک گردش درمی آورد. خازن الکترولیتی پس از راه اندازی، توسط کلید گریز از مرکز از مدار الکتریکی، خارج میشود و خازن دائم (دینامیکی) تا زمانی که موتور تک فاز در حال کار باشد در مدار باقی خواهد ماند. در آموزش سیم پیچی موتور های تک فاز با راه اندازی دائم، از خازن های دینامیکی که به خازن های خشک نیز معروف هستند، استفاده میشود. با توجه به کاربرد بسیار این موتورها اگر می خواهید در بازار کار سیم پیچی مشغول به کار شوید لازم است تا آموزش سیم پیچی موتور تک فاز را از طریق شرکت در دوره سیم پیچی آموزش سیم پیچی درجه 1 یاد بگیرید.