آنچه از انواع الکترودهای جوشکاری باید بدانیم – ساخت24

الکترود های E6027 و E6028 از کد های پر کاربرد در این نوع الکترود ها می باشند. اهمیت دارد تا از این پوشش به میزان زیادی مراقبت به عمل بیاورید چراکه در صورت ایجاد نا همراستایی، سایش در محصول ایجاد خواهد شد. انجام عملیاتی نظیر میزان ویسکوزیته ی روپوش، کشش سطحی در روپوش، برقراری ضخامت کافی سرباره و سرعت انجماد بالای سرباره جزو اهداف فیزیکی استفاده از الکترود هاست. نقش فیزیکی: الکترود ها علاوه بر نقش های الکتریکی دارای نقش فیزیکی نیز هستند. علاوه بر این هدایت الکتریسیته در قوس از نقش های الکتریکی دیگر در الکترود های جوشکاری است. روکش مسی برای اطمینان از انتقال مناسب جریان الکتریسیته ، کاهش سایش نازل ها و جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی سیم جوش به خصوص هنگام نگهداری از در انبار روی سیم جوش ها قرار می گیرد. فروشگاه آنلاین ایران الکترود خدماتی نوین در زمینه تامین مواد مصرفی جوشکاری از جمله الکترود، سیم جوش، انواع پودرهای جوشکاری، دستگاه جوش و لوازم ایمنی جوشکاری و غیره، با تضمین اصالت کالا (ارائه گواهی اصالت) و پشتیبانی فنی در اختیار مصرف کنندگان محترم قرار می دهد. گروه مهندسی بازرگانی جوشن جوش صبا تامین کننده مواد مصرفی جوشکاری (الکترود،سیم،پودرهای صنعتی) از کمپانی های معتبر دنیا با استاندارد و تاییدیه های بین المللی می باشد.

الکترود های ضد سایش
معرفی روش های مختلف جوشکاری | گروه فنی مهندسی دقیق . اولین دسته از الکترود ها در این قسمت الکترود هایی هستند که بر اساس ضخامت پوششی خود دسته بندی می شوند که شامل انواع الکترود های جوشکاری ضخیم، خیلی ضخیم، متوسط و نازک هستند. در الکترودهای با پوشش اسیدی، فرآیند جوش دارای کیفیت بالایی نیست و از این نوع الکترودها تنها در موارد حساس استفاده می شود. درز جوش خورده روی را میتوان در درجه 150 درجه سانتی گراد چکش کاری کرد تا ذرات آن در هم فشرده شده و مستحکمتر فروش الکترود ضد سایش و ظریفتر شوند. به همین ترتیب سیم جوش با حرارت حاصل از اهرم جوشکاری ذوب شده و فضای خالی را پر خواهد کرد. بدین جهت جوشکاری آلیاژهائی که بیش از 5/2% منیزیم دارند احتیاج به مهارت زیاد جوشکاری دارد و بهتر است این آلیاژها را با قوس الکتریکی و گاز محافظ جوش داد .چون درموقع جوشکاری منیزیم آلیاژ می سوزد و سیم جوش با دارا بودن منیزیم باید کمبود منیزیم ناحیه ذوب را تأمین نماید. این پودرها در هنگام کار جوشکاری و در هنگام حرارت دیدن پودر ها به گاز تبدیل شده و به نوعی از حوضچه جوش و قوس الکتریکی محافظت می کند. قوس و فلز مذاب توسط بستری از روانساز دانه یا پودر جوش روی قطعات کار محافظت می شود.

الکترود جوشکاری رتیلی با پودر آهن :این دسته از الکترود ها با عنوان الکترود اکسید سیلیس نیز شناخته می شوند و همانند الکترود های رتیلی استفاده ی زیادی در صنعت جوشکاری دارند. وقتی که به فولاد مولیبدون اضافه شود مقاومت آن را بالا می برد مخصوصاً در حرارتهای زیاد ، بنابراین موارد استعمال این نوع فولاد بیشتر در لوله هائی که تحت فشار و حرارت زیاد باشد بیشتر است. بنابراین زمانی که می خواهیم جوشکاری انجام دهیم برای افزایش کیفیت و مقاومت جوش باید با توجه به این دسته بندی ها بهترین نوع الکترود را انتخاب نماییم. با این الکترود می توان فلزات غیر مشابه نظیر فولاد کم کربن و فولاد ضد زنگ را به یکدیگر جوش داد. فلز جوش شامل فولاد اوستنيتي كروم، نيكل و منگنز با مقدار كمي فريت دلتا ميباشد كه تا دماي 850 درجه سانتيگراد پوسته نميزند. آزمایش شده از طرف اتحادیه مراقبتهای فنی آلمان تا منهای 80 درجه سانتیگراد. یکی دیگر از ویژگی های این الکترود ها عدم خشک کردن آن ها به دلیل پوشش سلولزی روی آن هاست.

سطح این دسته از الکترود ها به دلیل پوشش آن اصولا خشن بوده و از آن جایی که آن ها نمگیر هستند امکان فاسد شدن ماده سلولز به کار رفته در ترکیب زیاد است. الکترود جرقه در انواع مختلف، طراحی و تولید میگردد و به همین دلیل اگر سری به بازار فروش قطعات تاسیساتی بزنیم با انواع مختلفی از این محصول مواجه می شویم. مورد استفاده قرار می گیرد و با این هدف نیز طراحی شده است. چینی و سرامیک دو متریال مهمی هستند که برای قسمت عایق الکترودهای جرقه زن مورد استفاده قرار میگیرند و لازم است از درجه کیفی ممتازی برخوردار باشند. کار اصلی این قطعه برقراری ارتباط بین دو شی رسانا و نا رسانا است. الکترود رتیلی : پایه ی این پوشش از نوع رتیلی بوده و برای هر دو نوع قطبیت DC و AC مورد استفاده قرار می گیرد. الکترود هایی که دارای کد ها E7014، E6013 و E6012 هستند در دسته ی الکترود های انجماد پر شده قرار دارند. خمیر روانساز مس معمولاً در حرارت 700 تا 1000 درجه ذوب می شود و به صورت تفاله (گل جوش) سبکی روی کار قرار می گیرد و از تنه کار به علت کف کردن در روی کار نباید استفاده شود.