امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید

این پسوند هم مانند پسوند سی فقط یک بار مورد استفاده اپل قرار گرفت و بعد از آیفون ۱۰، آیفونی با این پسوند معرفی نشده است. در طول سال ها، آن ها ویژگی هایی مانند Siri و Live Photos را اضافه کرده اند و آن ها را در همان رابط بصری قرار داده اند. اپل تاکنون آیفونهای متنوعی تولید و عرضه کرده است. پسوند پرو مکس و اس مکس در سه نسل آخر آیفونها، یعنی آیفون ۱۰، ۱۱ و ۱۲ استفاده شده است.

علاوه بر این موارد، در مدلهایی با پسوند پرو کیفیت ساخت و متریال استفاده شده هم کیفیت بالاتری نسبت به نسخههای پایه دارند. پسوند مکس همیشه به همراه یکی از دو پسوند پرو یا اس قرار گرفته است. بد نیست قبل از عکاسی منابع و جهت نوری خود را درنظر بگیرید و سپس به گرفتن عکس بپردازید، برای مثال اگر خورشید پشت سرتان باشد یا از پایین عکس بگیرید، به سختی میتوانید عکس سلفی قابل قبولی را بگیرید، البته اگر هدفتان گرفتن عکس هنری است شرایط فرق میکند. برای خرید گوشی آیفون با قیمت مناسب و گارانتی معتبر میتوانید با باغ کالا تماس بگیرید.

در همین زمان شرکت اپل در فکر بود دوباره سایز قبلی گوشیهای خود را با قیمت مناسبی روانه بازار کند، بنابراین تصمیم گرفت از آیفون SE رونمایی کند. پس آن تیمکوک مدیریت را در دست گرفت و راه جابز را ادامه داد و امروزه آیفون همانند همیشه جزو بهترین گوشیهای موجود در بازار است. جابز همچنین اعتقاد داشت جهت حداکثر بهرهوری از سخت افزار، باید به نرمافزار نیز توجه ویژه داشت و به همین علت کار روی نرمافزارهای آیتیونز را آغاز کرد.آیتیونز در ژانویه 2001 به شکل عمومی معرفی شد. با روی آوردن صنعت گوشیهای هوشمند به صفحهنمایشهای بزرگتر، اپل هم مجبور شد به نیاز بازار با گوشیهای آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس پاسخ دهد.

روی آیفون ۷ هم دوربین دوتایی قرار گرفت و سپس آیفون X با صفحه نمایش OLED گوشی آیفون مال کدام کشور است راهی بازار شد. آیفون ۵ سی در سال ۲۰۱۳ و همراه با آیفون ۵ اس معرفی شد. با اینکه آیفون در برخی از موارد حساسیت بیش از حدی مانند عدم اتصال به گوشیهای دیگر به وسیله بلوتوث و یا عدم استفاده از صفحه نمایشگر بزرگ تا سال 2015 به خرج میدهد؛ اما همواره تکنولوژیهای به روزی اعم از شبکههای ارتباطی 4G و 5G، کیفیت ساخت بالا -بطوریکه همچنان احتمال اینکه کسی را در حال استفاده از آیفون 4s که یک دهه از تولید آن میگذرد ببینید کم نیست، استفاده از دوربین با کیفیتهای فوق العاده عکاسی و فیلمبرداری -که در ساخت برخی از فیلمهای سینمایی نیز از آنها استفاده شده است، سخت افزار قدرتمند با قلب تپندهی آن که پردازندههای سری A اپل که البته وظیفه ساخت آن بر عهده سامسونگ است.