انواع لوله ( معرفی 9 مورد از مهمترین Pipe ها و کاربرد هر یک )

توضیح: لولههای سی پی وی سی از انواع لوله ساختمانی سخت و ارزان می باشند که برای تاب آوردن فشار و دمای بالا طراحی گشته اند. این لوله ها که استنلس استیل هم نامیده می شوند در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند که علت این مقاومت بالا استفاده از ماده ی کروم به مقدار قابل ملاحظه ای در پروسه ی تولید و ساخت این لوله ها است. مقاومت بالا و عدم خراب شدن در زمان طولانی باعث پرطرفدار تر شدن این نوع قیمت لوله بدون درز سپاهان لوله گردیده است.

لوله گالوانیزه در واقع همان لوله فولادی درزدار (سیاه) است که پس از ساخت، برای محافظت در برابر مواد خورنده، جداره داخلی و خارجی آن را با آلیاژ روی روکش کرده اند. لولههای PVC-U به دلیل سیستم اتصال آببند اورینگی (Push-fit) توانسته است از طریق همین مزیت بسیاری از محصولات سنتی را کنار بزند.

لوله های سر تخت به دلیل خاصیت الاستیکی نوع پیوند آن تغییر حرارت بیشتری نسبت به لوله های دیگر تحمل می کنند. در لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی برای اتصال لوله ها به یکدیگر ، تغییر جهت دادن لوله ، انشعاب گیری و یا تبدیل قطر لوله از قطعاتی استفاده می نمایند که آنها را اتصالات یا وصله می نامند . لوله های چند لایه یکی از مدرن ترین انواع لوله ها هستند که امروزه کاربرد وسیعی در لوله کشی ساختمان دارند. جنس این لوله ها از چدن ریخته گری است و بر حسب نوع کاربرد آنها انواع و مقدار آلیاژ، شکل و طول لوله، نوع اتصالات آنها باهم متفاوت می باشد و اغلب در سیستم لوله کشی فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.

با رنگ طوسی رنگ در میان مردم بسیار کاربردی محسوب می شود و خیلی از افراد بر این تصور هستند که پلیکا جنس این نوع لوله محسوب می شود در حالی که نام برند معروف این نوع لوله است. لوله های گالوانیزه در شاخه های ۶ متری به بازار عرضه می شود، اتصال آن ها معموال دنده ای است و نباید از جوش دادن برای اتصال آن ها استفاده شود. لوله استیل یکی از پرکاربردترین المان ها در صنعت است که کاربردهای گسترده ای از صنایع غذایی گرفته تا صنعت هوافضا دارد. فقط اجرای پوش فیت نیاز به بست دارد تا از جداشدن اتصالات جلوگیری کند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد لوله های فولادی بدون درز مانیسمان لطفا از صفحه ما بخواهید.