برای جلوگیری از زرد شدن کامپوزیت دندان چه کار کنیم؟

نگهداری از لمینت دندان برخلاف ارتودنسی و ایمپلنت دندان آسان تر و راحت تر است. به طور کلی هر چه شما بهداشت دندان های خود را رعایت کنید دوام و طول عمر کامپوزیت های دندان بیشتر خواهد بود. هر اندازه که سطح کامپوزیت صافتر باشد رنگ گرفتن آن و نیاز به پالیشهای دورهای به مرور زمان کمتر خواهد شد.

البته لمینت ها نیاز به تراش بیشتری برای نصب روی دندان دارند. استفاده از کامپوزیت ها ضمن داشتن دوام و ماندگاری خوب ، درمان های زیبایی دندان را راحت تر کرده و موجب شده درمان در مدت زمان و با هزینه کمتری انجام شود. علاوه بر کاهش خطا انسانی، در زمان و هزینه شما هم صرفهجویی میشود. درمان با لمینت در مدت زمان کوتاهی صورت می گیرد و نتیجه آن را بلافاصله می توانید مشاهده کنید. در ادامه، به بررسی و معرفی کامپوزیت دندان میپردازیم همچنین، در مورد عوارض کامپوزیت دندان، قیمت آن و سایر موارد مربوط به “کامپوزیت دندان” نکاتی را بیان میکنیم.

پس جای تعجب نیست که سیگار کشیدن و یا مصرف هرگونه دخانیات باعث زرد شدن کامپوزیت دندان شود. بهتر است قبل از لمینت دندان های آسیب دیده و یا حتی دندان قروچه خود را درمان کنید. خوب است بدانید که پس از انجام کامپوزیت، مراقبتهای خاصی بهمنظور جلوگیری از تغییر رنگ کامپوزیت دندان باید انجام دهید؛ چرا که برخی از موارد مانند مصرف دخانیات و یا مواد غذایی رنگ دهنده باعث زرد شدن آن میشوند. گاهی پس از انجام کامپوزیت دندان، ممکن است در یک یا چند نقطه شاهد زرد شدن کامپوزیت باشید. این تغییر رنگ میتواند به عوامل داخلی و یا خارجی بستگی داشته باشد.

انجام این پروسه ها از آنجایی که تنها به منظور زیبایی است در دوران بارداری به هیچ مادری توصیه نمی شود. دندان تراشیده و دستکاری نمی شود بنابراین هر زمانی هم که بخواهید به درمان زیبایی پایان دهید میتوانید. البته این موضوع در همه افراد اتفاق نمیافتد؛ اما متاسفانه اگر با تغییر رنگ کامپوزیت دندان مواجه شوید، با روشهای سنتی قادر به سفید کردن کامپوزیت دندان نخواهید بود. یکی از این راهکارها که معمولا زمانی که دندان شکسته دارید استفاده میشود، کامپوزیت دندان کامپوزیت دندان بهم ریخته است. ونیرها از مواد همرنگ دندان ساخته شدهاند و رنگ دندانهایی را که تغییر رنگ داشتهاند، اصلاح میکنند.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از کامپوزیت دندان لب پر دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.