برای همه نوع استفادهای کاربرد دارد

طراحی داخلی در طیف وسیعی از فضاها، از مسکونی و شرکتی گرفته تا عمومی و صنعتی کاربرد دارد. برخی ممکن است بر روی سبک های خاص، اتاق های خاص مانند آشپزخانه و حمام، یا انواع سازه ها مانند فضاهای مسکونی یا شرکتی تمرکز کنند. اکثر طراحان داخلی پروژه ها را با ارزیابی نیازها و اهداف مشتریان آغاز می کنند، که معمولاً شامل نحوه استفاده آنها از اتاق و فضا است.پس از ملاقات با مشتریان، طراحان داخلی در مورد مواد تحقیق می کنند و ایده هایی را برای طرح ها ترسیم می کنند. بیشتر آنها به دنبال پیمانکاران برای اجرای پروژه های خود هستند.از آنجا که پروژه های آنها شامل ایمنی و پایداری است، معماران باید قوانین ساختمان و مقررات دولتی را که در مورد فضای داخلی اعمال می شود، درک کنند و از طراحی داخلی ویلای مسکونی آنها پیروی نمایند. اگر به دنبال سبکی گرم، کاربردی و آسوده و آرام دارید، دکوراسیون خانهی روستایی مدرن یکی از بهترین انتخابها برای شما خواهد بود.

بالا بردن سطح آگاهی و کیفیت زندگی ساکنین در غالب زیبایی طلبی راه حل هایی کاربردی هستند . طراحان داخلی وظیفه دارند اتاق ها و فضاهای داخلی را راحت، کاربردی و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر کنند. گروه معماری کلیاس کویر نیز توانسته در این زمینه موفق باشد و خانه باغی خاطره انگیز در یزد را طراحی و اجرا کند که تصویری از حوض آن را در زیر می بینید. از سوی دیگر مواردی همانند مایکروسافت اج، Adobe Acrobat Reader و سافاری نیز مورد نیاز می باشند. در بیشتر موارد، نقشه ها شامل مجوزهای ساختمانی مورد نیاز برای اجرای طرح نیز می شوند. فرش ها نقش تقسیم کننده ی فضا را نیز دارند. معماران داخلی اغلب مجموعه های پیچیده ای از وظایف را مدیریت می کنند تا در هنگام چیدمان یک اتاق به آنها رسیدگی شود. پروژه های آنها معمولاً با ملاقات با مشتریان برای تعیین نیازها و ترجیحات آنان برای فضاها آغاز می شود. همانطور که این نوع طراحی و دکوراسیون داخلی برای موقعیت های خاص بسیار خاص است، نیازها و خواسته های فرد و کارفرما در این زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل بسیار مهم است.

همانطور که می دانید بیشتر رنگ ها حداقل یک حالت احساسی مخصوص به خودشان را دارد. دسته دوم تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری از اطلاعات به دست آمده را در بر می گیرد. شناخت عوامل مؤثر در طراحی فضاهای داخلی به طراح کمک می کند تا با در نظر گرفتن کلیه موارد اثرگذار در طراحی، تصمیم گیری نماید و به طراحی مبادرت ورزد. آنها اغلب در مورد مصالح ساختمانی و روش های ساخت و ساز تحقیق و آزمایش می کنند تا تایید شود که به قوانین و مقررات مورد نیاز پایبند هستند. همچنین برای داشتن یک طراحی دکوراسیون داخلی باید این نکته را مدنظر قرار دهیم در استفاده از رنگها و یا وسایلی که به آنها علاقهمند هستید، افراط نکنید، فراموش نکنید که راز یک طراحی دکوراسیون داخلی موفق، ایجاد تعادل بین چیدمان وسایل داخلی خانه با کوچکترین پلانهای ارتباطی مؤثر میان آنها خواهد بود. برای این کار به اندازه فضا، اندازه مبلمان و اندازه وسایل دکوری نسبت به هم توجه کنید. امروزه به جهت پیشرفت فناوری که در بخش ساخت و ساز صورت گرفته است، از لمینت برای ایجاد نوع کانکس استفاده میشود.

اما امروزه طراحان داخلی بیشتر به دنبال این هستند که با استفاده کمتر از قرینهسازی، سبک های مدرن را جایگزین سبک های کلاسیک نمایند. سپس طراحان داخلی هزینه ها و جدول زمانی را تخمین می زنند، مواد سفارش می دهند، برای مجوزهای ضروری درخواست می دهند و برای تکمیل کار به دنبال پیمانکاران می گردند. کسانی که در طراحی فضاهای جدید تخصص دارند، ممکن است با معماران دیگر کار کنند تا اطمینان حاصل نمایند که نقشه های آنها برای فضای داخلی با نقشه های بقیه سازه یکپارچه عمل می کند.این معماران با توسعه پلان های داخلی، محیط اطراف فضا را ارزیابی می کنند، نور طبیعی را بررسی کرده و امکان سنجی طرح های بالقوه را ارزیابی می نمایند. در راستای اجرای این سه فعالیت، اصولی مورد توجه است که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد. گذشته از این واقعیت که کاملاً مخالف حداکثر گرایی است، سبک مینیمالیسم بر این نظریه متمرکز شده است که “کمتر بیشتر است”. برای گذراندن این دوره ها نیاز به هیچ پیش نیازهایی نمی باشد. برای شخص طراح هم شایسته است که به این کار بسیار ن کیو، عمل نماید و پیش از آنکه به طراحی بپردازد، در مورد موضوع طراحی خود تفکر نماید. فرایند طراحی داخلی فضاهای مسکونی سه دسته فعالیت را شامل می شود: دسته اول مربوط به فعالیت هایی است که از طریق آنها اطلاعاتی را کسب می کند.