بهترین پالس اکسیمتر مچ دست

مانیتور اکسیژن مچ دست یک شبانه یک پالس اکسیمتر قابل اطمینان طولانی مدت است که ساعاتی راحت آن را می پوشید و نتایج دقیقی را به همراه دارد.

اکسیمترهای پالس نوک انگشت برای چندین بار خواندن سریع در طول روز مناسب هستند ، اما آنها بهترین گزینه برای نظارت مداوم بیمار در مدت زمان طولانی نیست. برای این کار ، شما دستگاهی را می خواهید که ساعت ها راحت بپوشید ، مانند مانیتور اکسیژن مچ دست شبانه از Viatom.

 

همانطور که از نام آن پیداست ، این مدل با اطمینان روی مچ دست قرار می گیرد و از یک سنسور تعبیه شده در حلقه ای که به دور یکی از انگشتان لباس پوشانده می شود ، می آید. پس از فعال شدن ، این دستگاه قادر است به طور مداوم میزان اکسیژن رسانی به بیمار و ضربان قلب را به طور همزمان تا 16 ساعت ضبط کند. این باعث می شود که این پالس اکسیمتر خاص در هنگام خواب کاربر مناسب برای استفاده باشد. بسیار زیاد است که حتی می تواند در تشخیص اختلالات احتمالی خواب نیز کمک کند.

بهترین پالس اکسیمتر مچ دست
بهترین پالس اکسیمتر مچ دست

مانیتور اکسیژن مچ دست یک شبه می تواند با یک تلفن هوشمند متصل شود یا به رایانه متصل شود تا تمام اطلاعات جمع آوری شده را ذخیره ، تجزیه و تحلیل کند و نمایش دهد. این داده ها به راحتی قابل جمع آوری ، ذخیره ، چاپ و به اشتراک گذاری با پزشکان و متخصصان بهداشت نیز خواهند بود. این امر باعث می شود دستگاه به ویژه برای بررسی شرایط طولانی مدت سلامتی یا عدم توجه به بهزیستی بیمار در هنگام مبارزه با بیماری مفید باشد.

 

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این مدل این است که با یک سیستم زنگ دار داخلی ساخته شده است که اگر میزان اکسیژن خون فرد گیرنده از یک نقطه خاص پایین بیاید ، می توان برای خاموش کردن برنامه ریزی کرد. این ویژگی نیاز به دائماً خواندن را از بین می برد ، زیرا می تواند کاربران را به طور خودکار به شرایط خطرناک هشدار دهد. بسته به شرایط ، این می تواند یک عملکرد بالقوه صرفه جویی در زندگی باشد که در اکثر محصولات رقیب پیدا نمی کنید.

 

 

به طور معمول ، بیش از 89 درصد خون باید حامل اکسیژن باشد ، یعنی مقدار کافی اکسیژن مورد نیاز برای سالم نگه داشتن سلول ها و عملکرد کامل بدن.

 

وقتی میزان اشباع اکسیژن خون فرد پایین تر از حد نرمال باشد ، این بیماری به عنوان هیپوکسیمی شناخته می شود که می تواند به یک مشکل در تنفس یا گردش خون مربوط باشد و می تواند منجر به علائمی مانند تنگی نفس شود.

 

نمودار اشباع و اکسیژن خون میزان اشباع اکسیژن خون

اولین قرائت اشباع که پایین تر از حد معمول است ممکن است نادرست باشد و خسارت ایجاد نکند ، اما خوانش مداوم این نتیجه می تواند برای فرد مضر باشد.

 

اکثر افراد سالم معمولاً 95 درصد اشباع اکسیژن می کنند. از طرف دیگر ، افرادی که 92 درصد اشباع اکسیژن دارند ممکن است نشانگر کمبود اکسیژن در اندامها و بافتهای بدن یا هیپوکسیمی بالقوه باشد.

 

محدودیت برای استفاده از  پالس اکسیمتر

در حالی که پالس اکسی متری یک آزمایش نسبتاً دقیق است که تنها در نتیجه تفاوت 2 درصدی از خواندن واقعی را ارائه می دهد ، برخی از عوامل ممکن است روی دقت آن تأثیر بگذارد.

 

پزشک کاوشگر را روی انگشت می گذارد

لاک ناخن

قرار دادن پروب بر روی انگشت با لاک ناخن یا هر رنگدانه ای روی انگشت می تواند در خواندن پالس اکسیمتری تداخل ایجاد کند زیرا رنگ می تواند نور ساطع شده را جذب کند و باعث می شود که هموگلوبین اکسیژن نشده نتواند تشخیص دهد.

 

قبل از اینکه کاوشگر را به انگشت یا انگشت بیمار بکشید ، وجود لاک ناخن را بررسی کرده و آن را بردارید. اگر امکان خارج کردن لاک از انگشت قبل از آزمایش وجود ندارد ، مانند موارد اضطراری ، می توانید پروب را به صورت جانبی بپیچانید یا یک سایت ممکن دیگر برای قرار دادن کاوشگر پیدا کنید.

 

قرار گرفتن در معرض نور مستقیم

فاکتورهای دیگری که ممکن است بر خوانش پالس اکسیمتری تأثیر بگذارد عبارتند از: تابش مستقیم نور روشن در کاوشگر ، مانند نور خورشید یا چراغ عامل.

 

اگرچه دستگاه دارای لاستیک نرم است که آن را از نور محافظت می کند ، اما ممکن است نتواند از تابش نور روشن به طور مستقیم بر روی دستگاه جلوگیری کند. اطمینان حاصل کنید که روش را در یک اتاق با نور کافی انجام دهید.

 

حرکت بیمار

حرکت بیمار می تواند باعث خواندن نادرست شود زیرا پروب به راحتی در خارج می شود. با این کار ، اگر بیمار لرزیده یا گنگ است ، ممکن است شما دست را ثابت نگه دارید یا صبر کنید تا لرزش قبل از از سرگیری آزمایش پراکنده شود.

 

سایر محدودیت های پالس اکسییمتری همچنین شامل تغییر در نبض بیمار ، مسمومیت با مونوکسید کربن ، لیپیدهای خون در خون ، سطح بیلی روبین یا داشتن سرماخوردگی ، دست و پا و یا گردش خون ضعیف است.

چک لیست دستورالعمل PXSE

خواندن یک کاوشگر رضایت بخش را بدست آورید

برای اجرای صحیح پالس اکسی متری ، کلیه تجهیزات و مواد لازم را تهیه کنید که شامل پالس اکسیمتر ، کاوشگر سنسور ، لنت های الکلی و در بعضی موارد ، پاک کننده ناخن است.

 

هنگامی که هدف و روند این روش را برای بیمار توضیح دادید ، ممکن است با مراحل زیر شروع کنید:

 

برای قرار دادن کاوشگر ، یک انگشت (یا هر مکان دیگری را که ممکن است هنگام دسترسی به انگشت وجود نداشته باشد) انتخاب کنید ، مطمئن شوید که لاک ناخن موجود یا ناخن جعلی موجود از محل آزمایش خارج شود.

کاوشگر را روی انگشت بچسبانید ، و اطمینان حاصل کنید که پرتوی چراغ و سنسور در مقابل قرار گرفته اند.

منبع :

https://www.berankard.com/product-category/%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5%DB%8C/%D9%BE%D8%A7%D9%84%D8%B3-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%AA%D8%B1/