قالیشویی ناصرخسرو

شستن فرش آشپزخانه 

شستن فرش آشپزخانه

اخطار این مقاله  یک رایگان می باشد

یک عدد از دغدغه‌های بانوان خانه دار آلوده و کثیف شدن فرش است؛ به خصوص فرش آشپزخانه که بیشترین وقت یک خانم در آن نقطه از منزل سپری می شود. پس به جهت شستن فرش آشپزخانه باید نکته ها ضروری را رعایت کرد تا به بافت و رنگ فرش هیچ آسیبی وارد نشود. برای شستن فرش آشپزخانه می توانید از روش های مختلفی به کار گیری کنید. یکی از روش‌های شستن فرش آشپزخانه این می باشد که شما فرش‌هایتان را اصلی رعایت نکات شستشو در خانه بشویید. طریق بعدی سپردن فرش به قالیشویی است. قالیشویی چشمه یکی از بهترین شرکت‌های ارائه دهنده خدمات قالیشویی در تهران می باشد که شما می توانید به جهت تمیز نمودن انواع فرش و قالی از آنان یاری بگیرید. در این نوشته از وبلاگ قالیشویی چشمه می توانید اهمیت نکاتی کلیدی در آیتم شستن فرش آشپزخانه آشنا شوید.

—شستن اشکال فرش های آشپزخانه—

شستن هر یک از اشکال فرش های آشپزخانه حساس هم متعدد است. در این بخش می توانید حیاتی طرز های شستن انواع فرش آشپزخانه آشنا شوید.

شستن فرش ابریشمی بلژیکی

 محصول فرش ابریشمی از ویسکوز می باشد و پایین ساخت آن طبیعی و گیاهی است. وجود لاتکس در پشت فرش ابریشمی بلژیکی یکی از مزیت‌های همین فرش میباشد و موجب می شود تا فرش روی زمین تکان نخورد. بهتر هست شستشوی همین فرش‌ها در منزل انجام نشود، چون در شکل شستشوی فرش به نحوه نادرست ممکن هست بافت فرش جراحت ببیند.

شستن فرش نخ کنف

 این دسته فرش‌ها از الیافت کاملاً طبیعی ساخته می شوند. به جهت شستن فرش آشپزخانه که از کالا کنف می باشد در خانه می توانید اهمیت یک برس محکم و قابل انعطاف یار حساس پودر خشکشویی آن را تمیز کنید.

شستن فرش ماشینی

 فرش‌های ماشینی به خاطر الیاف تصنعی و مصنوعی اهمیت رنگ پذیری زیاد بالایی هستند. به همین علت این نوع فرش‌ها از لحاظ رنگ و لعاب خیلی دیدنی و خیره کننده هستند. فرش ماشینی تنوع بالایی داراست و بدون پرز است. همین خصوصیت موجب می شود که فرش‌های ماشینی ریلکس تر شسته شوند. امکان دیگری که همین فرش داراست جذب زیر رطوبت است. نکته دیگری که در گزینه این فرش‌ها وجود داراست قیمت مطلوب آن‌ها در بازاراست که می تواند کل سلیقه‌ها را پوشش دهد. به جهت شستن فرش آشپزخانه ماشینی بایستی به برچسب متصل به فرش اعتنا داشته باشید و بر شالوده آن از مایع قابل قبولی به کار گیری کنید. در او‌لین مرحله از شستشوی فرش ماشینی باید گرد و غبار و آشغال‌های اضافی را حساس جارو برقی توده کنید. در صورت وجود لکه می توان اصلی سرکه و جوش شیرین در چکیده که لکه است آن را بشویید. چنانچه فرش شما ریز است جوش شیرین را بر روی کل نقاط فرش ریخته و آنگاه محلولی از آب و سرکه درست کنید. بعد از آن اساسی یک فرچه همگی فرش را تمیز کنید.

شستن فرش گلیمی

شستن فرش گلیمی

 همین دسته فرش‌ها دو نوع گونه هستند؛ دستبافت و مصنوعی. از آن جایی که فرش گلیمی دستبافت از پنبه و پشم ساخته می شود، خوبتر است حتماً توسط قالیشویی شسته شود. جور دوم فرش‌های گلیمی از الیاف مصنوعی ساخته شده اند. به جهت شستشوی همین فرش‌ها بایستی آن را در جایی که شیب دارااست قرار دهی