لوله پلیکا چیست؟

با توجه به منسوخ شدن استفاده از لوله های قدیمی در سیستم فاضلاب مانند لوله های فلزی و سیمانی، امروزه شاهد ترغیب ساختمان سازان در استفاده از لوله های جدید مانند پلیکا و جدیدتر از آن، لوله های پوش فیت هستیم. تأسیسات شهری که اساسی ترین آن ها سیستم های جریان آب و فاضلاب هستند، مورد توجه کارشناسان قرار گرفتند و رفته رفته لوله های فلزی و سیمانی منسوخ و لوله های پلی اتیلن روی کار آمدند. با نصب این نوع از لوله ها در داخل خاک میتوان آب اضافی را خارج کرده و آسیب های ثانویه وارد شده به زمین به دلیل خیس بودن طولانی مدت را کاهش داد. در صورت لزوم پس از نشست خاک از آبیاری، خاک بیشتری اضافه کنید اما تاج را با خاک نپوشانید. از این طریق می توانید که بهترین و با کیفیت ترین نوع محصول را خریداری کنید و آن را بسیار سریع تحویل بگیرید.

قیمت لوله پلیکا خوزستان
هم چنین می توان اظهار داشت که لوله پلیکا ۶ اینچ از علامت استاندارد بر روی محصول برخوردار می باشد. به بیان دقیق تر، شرکت پلیمر یاس گلپایگان بیش از یک دهه (دقیقا دوازده سال) قدمت دارد، بالغ بر هشتاد محصول را به طور ثابت، با کیفیت و ضمانت اقتصادی ترین قیمت ارائه می دهد و در آخر، افتخار دارد که از تمامی سی و یک استان این کشور پهناور، مشتری و دریافت کننده ی خدمات داشته است. قیمت لوله فاضلاب در بازار بسیار مختلف است. نوع دیگری از لوله ها که در مرور زمان برای انتقال سهل تر فاضلاب کاربرد داشته ، می توان به لوله پلی اتیلن با اتصالات جوشی پلی اتیلن اشاره کرد .این نسل از لوله ها از مزایای بیشتری نسبت به سایر لوله ها برخور دارند ،که از مهم ترین آنها وزن کمتر و اجرای ساده تر لوله های پلی اتیلن است. آنها بسیار سفت تر هستند و معمولاً در مورد سیستم لوله کشی PVC استفاده می شوند که شامل انتقال آب آشامیدنی، زباله، فاضلاب و زهکشی باشد.

CPVC بسیار راحت تر از PVC شکل می گیرد و همچنین بسیار انعطاف پذیر تر است. به طور کلی لوله پنج لایه از یک لایه آلومینیومی ساخته شده است که بین دو لایه قرار می گیرد. یکی از سخت ترین و مستحکم ترین لوله های انتقال دهنده ی فاضلاب ها که در حال حاضر در دنیا مورد استفاده قرار می گیرند، لوله های فاضلابی HDPE هستند. به همین خاطر با وجود مشکلات اساسی لوله های پلیکا استفاده از آن برای کار فرمایان مقرون به صرفه می نماید . به این خاطر که در اثر جوشکاری روی موجود در لوله ها اکسید می شود و گاز اکسید روی به وجود می آید. همچنین سایز لوله پلیکا مورد استفاده خود را مشخص نموده تا دچار مشکل و خلل در پروژه خود نشوید. این نوع لوله ،جزء نسل اولیه لوله کشی می باشد که امروزه استفاده از آن زیاد متداول نیست.

لوله پلیکا 600
در آن زمان از PVC برای عایق در سیم کشی ها و در کشتی های نظامی و جنگی آمریکایی و کفه کفش و توپ گلف و … این نوع لوله که به پلیکا نیز شناخته می شود استحکام بسیار بالایی دارند و به دلیل سبک وزن بودن حمل و نقل آن ها بسیار آسان است. ضخامت و چگالی لوله نسبت به لوله پلیکا بیشتر است. انواع لوله فاضلاب ،با در نظر گرفتن زندگی شهر نشینی کنونی که اهمیت شبکه فاضلاب شهری بیشتر از پیش کرده.باید توجه داشت از چه نوع لوله ای برای انتقال فاضلاب استفاده می شود. لوله های فاضلابی CPVC در واقع همان لوله های PVC هستند که در تهیه ی آن ها از کلر نیز استفاده شده است، به این عمل در صنعت chlorination گفته می شود.

قیمت لوله پلیکا ضایعاتیاگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد تبدیل های لوله پلیکا لطفا از سایت ما دیدن کنید.