لوله HDPE چیست؟

لوله های HDPE یک سیستم لوله کشی انعطاف پذیر و انعطاف پذیر است ، که برای انتقال مایعات و گاز در سراسر جهان استفاده می شود.

استحکام پلی اتیلن ، ایمنی در برابر خوردگی ، مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی و وزن کم باعث تداوم استفاده آن برای استفاده در شرایطی شده است که سیستم های لوله کشی مقرون به صرفه و قابل اعتماد مورد نیاز باشند.

ویکی پدیا می گوید: “HDPE به دلیل مقاومت زیاد به تراکم شناخته شده است. چگالی HDPE می تواند از 930 تا 970 کیلوگرم بر متر مکعب باشد. اگرچه چگالی HDPE فقط در مقایسه با پلی اتیلن کم چگالی بسیار حاشیه است ، اما HDPE دارای انشعاب کمی است و به نیروهای بین مولکولی و مقاومت کششی قوی تر از LDPE می دهد. اختلاف قدرت از اختلاف چگالی فراتر می رود و به HDPE استحکام خاص بیشتری می بخشد. همچنین سخت تر و مات تر است و می تواند درجه حرارتهای کمی بالاتر را تحمل کند (120 درجه سانتیگراد / 248 درجه فارنهایت برای دوره های کوتاه). پلی اتیلن با چگالی بالا ، برخلاف پلی پروپیلن ، نمی تواند در شرایط عادی اتوکلاو مورد نیاز مقاومت کند. عدم وجود انشعاب با انتخاب مناسب كاتاليزور (به عنوان مثال ، كاتاليست هاي زيگلر- ناتا) و شرايط واكنش تضمين مي شود.

خصوصیات بدنی HDPE بسته به فرآیند قالب گیری که برای ساخت نمونه خاص استفاده می شود ، متفاوت است. تا حدودی یک عامل تعیین کننده روشهای آزمایش استاندارد بین المللی است که برای شناسایی این خصوصیات برای یک فرآیند خاص استفاده می شود. به عنوان مثال ، در قالب چرخشی ، برای شناسایی مقاومت به ترک مقاومت به تنش محیطی یک نمونه ، تست بار کششی ثابت Notched (NCTL) استفاده می شود. با توجه به این خصوصیات مطلوب ، لوله های ساخته شده از HDPE برای آب آشامیدنی و فاضلاب (طوفان و فاضلاب) ایده آل هستند. ” به https://en.wikipedia.org/wiki/High-density_polyethylene مراجعه کنید

Acu-Tech با بهره گیری از قدرت و مزایای پلی اتیلن ، لوله های فشار قوی پلی اتیلن با کارایی بالا را برای طیف گسترده ای از کاربردها تولید می کند.

برنامه های کاربردی

خرید لوله پلی اتیلن

لوله های فشار HDPE می توانند برای کاربردهای زیر استفاده شوند:

خطوط لوله آب آشامیدنی (Acu-Water)
خطوط لوله اصلی آتش (Acu-Fire)
خط لوله گاز (Acu-Gas)
خط لوله های زیر زمینی (Acu-Therm)
خط لوله فاضلاب (Acu-Drain)
مجرای برق (Acu-Power)
لوله Imperial برای مناطق روستایی (Acu-Rural)
خط لوله های عمومی استفاده (Acu-Black)
مجرای ارتباطات (Acu-Comms)
خطوط انتقال آب بازیافت شده (فناوری بازیافت)
خطوط لوله فاضلاب (Acu-فاضلاب)
سیستمهای بهداشتی و HVAC PP-R (Acu-Tech PP-R)
انواع لوله HDPE
با تجربه در زمینه کار با بخش های صنعتی ، معدن ، آب و برق و لوله کشی استرالیا ، محصولات و خدمات ما بطور هدفمند توسعه یافته اند تا بهترین راه حل ها را در اختیار هر بخش قرار دهند.

لوله HD-PE100 Acu-Tech در طول و سیم پیچ های 20 میلی متر تا 800 میلی متر است. مشتریان برای کدگذاری رنگی مخصوص سیستم ، گزینه ای از نوار یا پوشش کامل دارند. به www.acu-tech.com.au/products/pe-pressure-pipe/ مراجعه کنید

استحکام پلی اتیلن ، مصونیت در برابر خوردگی ، مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی و وزن کم باعث تداوم استفاده آن برای استفاده در شرایطی شده است که سیستم های لوله کشی مقرون به صرفه و قابل اعتماد مورد نیاز باشند. قابلیت بازیافت HDPE به راحتی بازیافتی آن را بسیار دوستانه با محیط زیست می کند – این لوله های پلیمری زیست محیطی نسبت به استفاده از لوله های استیل یا بتونی پایدارتر هستند.

از دیگر مواد اصلاح شده پلی می توان برای ساخت لوله HDPE استفاده کرد – مانند لوله Qenos HSCR که از مواد RCD Alkadyne HCR193B تهیه شده است ، که این ماده در بهبود PE100 است و مقاومت لوله در برابر ترک را افزایش می دهد. به www.acu-tech.com.au/products/hscr-and-rcd-pipe/ مراجعه کنید

برای دیدن انواع دیگر لوله HDPE ، به عکس ها در https://en.wikipedia.org/wiki/HDPE_pipe نگاه کنید.

سوالات متداول:
تفاوت بین پلی اتیلن و HDPE چیست؟ HDPE در واقع نوعی پلی اتیلن است ، (پلی اتیلن با چگالی بالا) که اصلاح شده است تا به آن سطح زیادی از نفوذ پذیری و پیوند مولکولی محکم را بدهد ، و آن را برای خطوط لوله فشار قوی مناسب می کند.

آیا PE و پلی اتیلن یکسان هستند؟ بله – P.E. مخفف پلی اتیلن است که ترموپلاستیک حاصل از نفت است و در سال 1898 بصورت تصادفی کشف شد!

آیا پلی اتیلن با چگالی بالا قابل بازیافت است؟ بله – HDPE معمولاً بازیافت می شود و دارای شماره “2” به عنوان کد شناسایی رزین است.

آیا HDPE و PE100 یکسان هستند؟ خیر – PE100 یک کلاس از HDPE است ، با “100” اشاره به حداقل قدرت مورد نیاز (MRS) ، که بر اساس مقاومت طولانی مدت از مواد مربوطه ، مطابق با ISO 12162 است. استانداردهای فعلی خواستار PE100 هستند – PE80 درجه بعدی از PE100 است ، و PE120 درجه بعدی به بالا است (اگرچه هنوز در مرحله توسعه است). هر کلاس برای مقاومت در برابر محیط و مسائل مربوط به نمرات قبلی ، مانند Rapid Crack Propagation ، Slow Crack Growth یا مقاومت شیمیایی ایجاد شده است.

لوله پلی MRS به چه معنی است؟ از نظر HDPE Pipe ، MRS مخفف “حداقل قدرت لازم” (MRS) است. Poly Pipe MRS همیشه در دمای محیط 20 درجه سانتیگراد محاسبه می شود و حداقل قدرت لازم برای تعیین ترکیب PE است. MRS حد پایین پیش بینی شده پایین است