مراقبت های بعد از جراحی گوش

درم ابریژن راه خوبی برای ترمیم اسکارهای ظریف است. بافت مزانشیمی جنینی که لابیرنت غشایی را احاطه کرده است به غضروف تبدیل می شود و از طریق فرآیند واکوئولاسیون به یک شبکه شبکه ای ظریف تبدیل می شود که لایه داخلی فضای پریمفاتیک را تشکیل می دهد. در صورت نیاز به پیوند پوست، این بافت از قسمت بالایی باسن گرفته شده و به محل مورد نظر پیوند زده می شود. برداشتن بیش از حد غضروف: این عارضه گوش را بیش از حد به سر نزدیک می کند و ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد. شستشوی مو در هفته اول پس از جراحی مجاز نیست و مهم است که پانسمان خود را عوض نکنید تا دوره نقاهت بدون وقفه ادامه یابد. جراحی زیبایی گوش حدود 3-4 ساعت طول می کشد و در مدت زمان کوتاهی به اتاق ریکاوری منتقل خواهید شد.

عوارض عمل زیبایی گوش معمولا برای اصلاح گوش های برآمده یا فلاپی انجام می شود. بیهوشی عمومی: استفاده از داروها و گازهایی که در حین جراحی برای تسکین درد یا تغییر هوشیاری استفاده می شود. اتوپلاستی روشی است که بر روی گوش های بیرون زده انجام می شود تا گوش به سر نزدیک شود. نتایج جراحی زیبایی گوش بلافاصله پس از باز کردن پانسمان قابل مشاهده است! آخرین بخش دوره نقاهت شامل بستن سربند به مدت دو هفته پس از باز کردن باند است. اکثر بیماران با جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی پس از یک هفته به سر کار و فعالیت سبک باز می گردند. از آنجایی که بعید است گوش ها کمی به حالت قبلی خود برگردند، بنابراین برای جلوگیری از این مشکل، گوش ها کمی بیشتر از حد معمول تنظیم می شوند. رشد گوش تقریباً در سن 5 سالگی کامل می شود، بنابراین جراحی زود هنگام می تواند به ایجاد اعتماد به نفس در هنگام شروع مدرسه کمک کند.

فرد از روز بعد از عمل به راحتی می تواند به کارهای روزمره خود رسیدگی کند. همچنین می توان این کار را برای جلوگیری از ترس از تمسخر افراد هم سن کودک انجام داد که باعث کاهش عزت نفس می شود. این امر تهوع و استفراغ بعد از عمل را کاهش می دهد. افتادگی گوش های بیرون زده از تکنیک های جراحی برای ایجاد یا افزایش چین های ضد باکتری (درست در لبه گوش) و کاهش غضروف بزرگ شده (بزرگ ترین و عمیق ترین مخروط بیرونی گوش) استفاده می کند. استفاده از گوش بند الزامی است، در هنگام استفاده از این نوع پانسمان احتمال کاهش شنوایی وجود دارد، اما استفاده از آن پس از جراحی ضروری است. دوره نقاهت کامل در کودکان و بزرگسالان از 4 تا 6 هفته طول می کشد، اما بلافاصله پس از برداشتن بانداژ از صورت، نتیجه عمل را مشاهده خواهید کرد. در طول مشاوره، پزشک در مورد تاریخچه پزشکی بیمار صحبت می کند و مشکلات گوش و همچنین اهداف شخصی بیمار از اتوپلاستی را مطرح می کند. اول اینکه اگر جراحی کنم چقدر طول میکشه تا ورم و التهاب خوب بشه و بتونم سر کارش برگردم، یعنی دوره نقاهتش طولانیه یا چند روز دیگه خوب میشه؟

گوش های جدید یا قسمت هایی از گوش برای بیمارانی که گوش های خود را به دلایل مختلفی از جمله نقص مادرزادی، آسیب های شدید و سرطان پوست از دست داده اند قابل ترمیم است. همچنین ممکن است بیمار پس از جراحی از ظاهر گوش جدید ناراضی باشد. افراد در هر سنی که احساس خوبی نسبت به گوش خود ندارند، کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی گوش هستند، اگرچه این جراحی معمولا در کودکان 5 تا 15 ساله انجام می شود. دکتر محمدمهدی طرزی فوق تخصص جراحی زیبایی و گوش و حلق و بینی از دانشگاه شیراز می باشد. دکتر علی علوی راد در سال 1366 در رشته پزشکی از دانشگاه اصفهان فارغ التحصیل شد و در سال 1370 جراح عمومی دانشگاه اصفهان است و از سال 2008 عضویت رسمی و رسمی انجمن جراحان بینی آمریکا را دارد. دکتر جعفری پور عضو رسمی آکادمی جراحان پلاستیک صورت آمریکا و عضو رسمی کالج جراحان آمریکا.

این تکنیک ها به جراح کمک می کند تا شکل کامل گوش را ایجاد کند. در حالی که اکثر افرادی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند از نتایج خود راضی هستند، برخی از آنها با جراحی مشکلاتی دارند که نیاز به اصلاح جراحی دارد. در برخی موارد، برشی در جلوی گوش ایجاد می‌شود، اما در هنگام برش دقت زیادی می‌شود تا بتوان آنها را در چین‌های گوش پنهان کرد. بنابراین، جای زخم قابل مشاهده نخواهد بود. بیماران از نتیجه جراحی زیبایی گوش و ظاهر کلی صورت خود پس از جراحی بسیار خوشحال هستند و اعتماد به نفس آنها به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. وی نویسنده و مترجم چندین کتاب در زمینه های مختلف از جمله معجزه زیبایی جراحی پلاستیک است. دکتر مجید روستی همچنین عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی در ایران و آمریکا می باشد. گروهی از افراد نیز در گذشته جراحی زیبایی گوش انجام داده اند که به دلیل نارضایتی از عمل قبلی می خواهند مجدداً جراحی زیبایی گوش را انجام دهند تا نتیجه رضایت بخشی داشته باشند. برای تعیین اینکه آیا فرزند شما کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی گوش است، یک مشاوره عمیق با پزشک ضروری است.