مسترکلاس تولید محتوا – مدیر سبز

CTA شما اگر به صورت جذاب و ساده باشد می تواند مخاطبان را تشویق به انجام کاری که می خواهید بکند. اینستاگرام نیز با مسدود کردن برخی از حسابهای طنزپرداز، از جمله آنهایی که میلیون ها فالوئر دارند، برخورد کرده است. همان طور که میدانید، با هشتگ ها میتوان یک عکس یا یک ویدیو را به اطلاع میلیون ها نفر در سراسر جهان به صورت خواسته یا ناخواسته (اگاهانه یا ناآگاهانه) قرار دارد. برای مثال اگر فردی بخواهد پیرامون علوم پزشکی و یک تخصص خاص مثل مهندسی بافت، محتوایی در بستر یک شبکهی مجازی مثل اینستاگرام خلق کند، باید در حد کاری که قرار است انجام دهد دانش و سواد پیدا کند. وقتی که نوشتن مطلب را تمام می کنید دوباره بخوانید و تصمیم بگیرید که آیا ارزش مطالعه دارد یا نه. محتوای خود را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید و حداقل چند زیرعنوان برای مطالب وبلاگ یا وب سایت خود در نظر بگیرید. این مورد مهمی جهت تولید محتوا خلاقانه برای مبتدیان است؛ زیرا نویسندگان تولید محتوا اغلب می ترسند که باید هر کلمه از محتوا را به تنهایی بنویسند! مطالعات نشان می دهد که محتوای طولانی مخاطبین را بیشتر درگیر می کند و بیشتر به اشتراک گذاشته می شود.

تولید محتوای جذاب برای اینستاگرام اجازه بدید یک نمونه از پیجهای اینستاگرامی که به خوبی و طی مدت کوتاهی توانسته است با استفاده از محتوای متنی و ترکیب آن با یک قالب تولید محتوای گرافیکی رشد بسیار خوبی را در اینستاگرام تجربه کند با هم ببینیم. کارهای مهمی که میتوانید توسط این اپلیکیشن انجام دهید: حذف قسمتهای اشتباه از صوت، حذف نویز، افزودن افکتهای صوتی و … شما نیاز دارید همه کارها را به طور کامل انجام دهید. البته به چیزی بیشتر از اضافه کردن لینک به محتوای خود نیاز دارید. آنها باید اهداف شخصی، رویاهای بلند و موانع خاصی در زندگی روزمره خود داشته باشند. در واقع آموزش های الکترونیکی پا در زندگی روزمره افراد گذاشته اند و این امکان را فراهم کرده اند تا در هر زمان و مکانی به یادگیری مشغول شویم. این کار باعث میشود تا مشتریان حس نکند که تنها تبلیغ محصولات شما را میبینند و صفحه شما برای آنها ارزشمند نیست؛ بلکه با این کار آنها حس میکنند خدمات یا محصولات شما ابزاری بسیار عالی و مکمل پستهایتان است و فروش شما تا حد بسیار زیادی افزایش مییابد. محتوای الکترونیکی آموزشی در واقع یک مکمل آموزشی است که به کمک کتاب ها آمده است.

تولیدکنندگان محتوا به دو صورت استخدام دائمی یا به صورت پروژهای و پیمانکاری با کارفرمایان همکاری میکنند و در هر دو صورت نیز عقد قراردادی که تمام بندهای مورد نظر در آن ذکر شده باشد، ضروری است. برای تولید محتوا از آمار و نمونه هایی از مطالعات را ذکر کنید؛ همانطور که قبلا اشاره کردیم، اکثر مردم عاشق دیدن آمارهایی هستند که نظرات را پشتیبانی می کنند. اگر شما مایل به برقراری ارتباط با مردم نیستید، محتوای شما نمیتواند در جامعه نفوذ کند. محتوای این قسمت باید طوری باشد که مخاطب را از درستی انتخابش مطمئن کند. در همین راستا، فعّالیّتکنندگان فضای مجازی باید پس از شناسایی مخاطب و کشف مشخّصات و ویژگیهای او، و همچنین نوع محتوایی که قصد تولید و انتشار آن را دارند، از شبکههای اجتماعی مناسب برای رسیدن به اهداف خویش استفاده نمایند. شما برای سایت می نویسید و این جایی نیست که هر نوع نوشته ای که می خواهید را در یک مقاله به کار بگیرید.

احتمالا شما هم تاکنون تجربه افزایش رقابت را داشتهاید، که میخواهید با یک محتوای با کیفیت از رقبای خود پیشی بگیرید و پیجتان تعداد فالوور بیشتری داشته باشد و بتوانید با آنها تعامل داشته باشید. این بهترین راه ممکن است که بتوانید کنجکاوی مردم را برای کسب و کار خود تحریک کنید. همه مردم دوست دارند چیزی را که باعث خنده آنها شده است را به اشتراک بگذارند. با این رویکرد محور محور ، رهبران بازاریابی این توانایی را دارند که تجارب منحصر به فرد و یکسان مشتری را ایجاد کنند که برند های آنها را متمایز کرده و نتایج قابل اندازه گیری را هدایت کند. اگر بخواهید همان محتوایی که رقبای شما قبلا منتشر کرده اند یا مشابه آن را ایجاد کنید ، بازدید قابل قبولی نصیب وبسایت شما نخواهد شد. مطالبی که در این دوره تولید محتوا گفته میشود فنیتر و عمیقتر از مطالب تولید محتوایی است که در دوره کارخانه تولید اطلاعات گفته شده است.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت تولید محتوا کلاس سوم ابتدایی.