ویژگی این بک لینک ها چیست؟

این را هم نظر داشته باشید که ممکن است با چند بار تماس و پیام نتیجه نگیرید، ولی نا امید نشوید و از روشهای مختلف و حتی در صورت لزوم ایمیل استفاده کنید تا فرد مورد نظر پیام شما را ببیند. اگر در آخرین بررسی خود متوجه شدهاید، لینک ارزشمندی از بین رفته است، به وب سایت لینک دهنده، پیام دهید و دلیل آن را جویا شوید. البته لینک گرفتن به این روش، به دلیل این که قانون کپی رایت وجود ندارد و از طرفی ارزش بازاریابی محتوا هنوز برای ما جای نیافتده است، کمتر در وب فارسی اتفاق می افتد. به عنوان مثال اگر سایت شما یک فروشگاه اینترنتی پوشاک است، در حالت معمول اشخاص هنگام معرفی فروشگاه شما به یکدیگر، عباراتی نظیر فروشگاه لباس، فروشگاه پوشاک، خرید لباس یا عباراتی مشابه نوشته و سپس آن عبارت را به فروشگاه شما لینک میکنند. لازم به ذکر است ، تعداد بسیار زیادی از پروکسی ها در سطح وب وجود دارند و این موارد ذکر شده یک تنها مثال بودند.

به عنوان مثال اگر موضوع مطلب در ارتباط با دانلود موسیقی باشد و در انتهای مطلب به یک یا چند سایت هم لینک داده باشید، گوگل به خوبی میتواند موضوع بحث را تشخیص داده و میداند که به آن سایت در یک مطلب با موضوع دانلود موسیقی لینک داده شده پس کلیدواژه دانلود موسیقی برای آن سایت بجای “اینجا” تأیید میشود. اکنون این سوال مطرح میشود که اگر نخواهیم بک لینک بخریم، چطور باید برای سایت، بک لینکهای مناسب جمعآوری کنیم؟ همانطور که گفته شد، طول عمر لینک در سئو تأثیر خاصی ندارد! رعایت نکاتی در این ارتباط که در ادامه آموزش به آن اشاره خواهیم داشت سبب افزایش کیفیت و تأثیر گذاری بک لینک میشود. گوگل به راحتی متوجه تقلبی که صورت گرفته خواهد شد. اگر تمامی دامنه ها به نام یک نفر باشند و یا توسط یک شرکت ثبت شده باشند گوگل به راحتی نحوه کار آن ها را شناسایی کرده و جریمه می کند.

از طرفی دریافت بک لینک کار چندان راحتی نیست، اما وب سایتهایی که موفق شدند لینک های قدرتمند و ارزشمندی از سایر وب سایتها دریافت کنند در نتایج گوگل از اعتبار و جایگاه بالاتری برخوردار هستند. الگوریتمهای گوگل نیز لینکهای خریداری شدهای که بابت آن پرداخت صورت گرفته است را به آسانی شناسایی میکنند. گوگل پیشنهاد میکند اگر به سایتی لینک میدهید که از ارزشمند بودن آن بی اطلاعید یا آن سایت مخرب است (نظیر سایتهای غیر اخلاقی یا هک و غیره)، لینک را نوفالو کرده تا نه سایت مورد نظر ارزشی از سایت شما دریافت کند و نه سایت شما بابت لینک کردن یک سایت اسپم یا مخرب، جریمه شود. اگر بک لینکهای شما طبیعی باشند، در حالت معمول بازدیدکنندگان سایت شما هنگام معرفی یک مطلب ارزشمند از سایت شما به دیگران، به همان مطلب لینک میدهند (صفحه داخلی) نه به صفحه ایندکس سایت شما. در نتیجه اگر تمام بک لینکهای سایت شما به سوی صفحه خانگی باشند، کاملاً غیر طبیعی بوده و ممکن است گوگل بک لینکهای شما را جعلی شناسایی کرده و نادیده بگیرد. در نتیجه مورد جریمه (پنالتی) واقع خواهید شد.

همانطور که می دانید، حذف بک لینک فالو می تواند اثر منفی روی رتبه صفحه شما داشته باشد و در صورت تکرار مداو، منجر به پنالتی شدن سایت شما بشود. اتوریتی Authority یعنی ارزش و Page Authority و Domain Authority به ترتیب یعنی ارزش صفحه و ارزش دامنهای که به سایت شما لینک داده است. بهینه سازی فاکتورهای رتبه بندی سئو خارجی شامل بهینه سازی موتور جستجو و درک کاربر از محبوبیت، اعتبار و اقتدار سایت است. از مهم ترین موتور های جستجوگر می توان به گوگل، یاهو و بینگ اشاره کرد هر یک از این موتورهای جستجوگر استانداردهای خود را دارند و برای رسیدن به صفحه اول و بهترین جایگاه باید استانداردهای این موتورهای جستجوگر رعایت شود. تمام لینکها بطور پیش فرض فالو محسوب میشوند مگر آنکه برای آن لینک ویژگی NoFollow تعریف شده باشد. بک لینکها به چه دلیلی ایجاد شدند؟ اینکه چه فاکتورهایی باعث افزایش کیفیت بک لینک میشود موضوعی تجربی و مفهومی است و هر مشاور سئویی تا حدودی بر روی جنبههای مختلف این مبحث اختلاف نظر و سلیقه دارد.

یعنی هر پیج در اینترنت یک امتیاز از 1 تا 100 دریافت میکند و هر چقدر این عدد بیشتر باشد نشانه بهتری برای اعتبار آن صفحه است. در واقع برحسب تعریفی که ابتدای این دوره آموزشی برای بک لینک ارائه شد، تفاوتی بین این دو نیست زیرا هر لینکی که از یک صفحه به صفحه دیگر در فضای مجازی ایجاد شود، در صورتی که تبادل لینک نباشد، بک لینک است. ریپورتاژ آگهی نوعی آگهی تجاری مطبوعاتی است که به خصوص بعد از تغییرات اخیر گوگل در سنجشارزش لینکها، پای خود را به شکل جدی تری به فضای وب باز کرده است. نتایج یک آزمایش عملی نشان داده است در صورتی که لینک به سایت هدف در ابتدای متن قرار گیرد ارزشمندتر از قرار گرفتن آن لینک در انتهای همان مطلب است. در صورتی که میزان سنگینی دو کفه ترازو لینکهای فالو و نوفالو سایت شما طبیعی و معقول نباشد، حتماً تقلبی در کار بوده و لینکهای فالو سایت شما غیر طبیعی و پرداخت شده هستند.