ویژگی های طراحی داخلی اداری که باعث بهبود عملکرد شغلی می‌شود

 

ویژگی های طراحی داخلی اداری که باعث بهبود عملکرد شغلی می‌شودامروزه فضای ادارات با طراحی داخلی اداری حال هوای تازه ای دارد. طراحی داخلی اداری می تواند در عین رسمی بودن، فضایی با طراوت ایجاد کند.

 

در نظر گرفتن بودجه ای مشخص برای طراحی داخلی اداری یکی از مهمترین سرمایه گذاری هایی است که در بدو تاسیس یک شرکت انجام می‌شود. این کار در دراز مدت باعث می‌شود که چندین برابر هزینه مصرفی از طریق بهبود عملکرد پرسنل به حساب شرکت بازگردد. در طراحی داخلی اداری نکاتی مد نظر قرار می‌گیرد که باعث می‌شود فضا برای کارمندان آرامش بخش باشد.

طراحی داخلی ساختمان اداری

از جمله مهمترین المان هایی که در طراحی داخلی ساختمان اداری به کار برده می‌شود تناسبات با حیطه کاری شرکت است. برای مثال یک شرکت که در زمینه تکنولوژی فعالیت می‌کند، فضایی دارد که در آن کارمندان با خلاقیت خود برای پیشبرد اهداف شرکت تلاش می‌کنند. اما یک شرکت که زمینه اصلی فعالیتش، مشاوره امور حقوقی و وکالت است باید فضایی داشته باشد که به مراجعان این اطمینان را بدهد که کارکنان این مجموعه افرادی دقیق و کاردان هستند و می‌توان برای انجام امور حقوقی روی آنها حساب کرد.

طراحی فضای اداری می‌تواند پیغامی که صاحبان شرکت در نظر دارند را به مراجعان و کارمندان بدهد. وجود تنوع بالا در رنگ و طراحی در فضای داخلی ، می‌تواند پیغام یک شرکت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی به کارکنان و مشتریانش باشد که به وسیله محصولات این مجموعه می‌توان رنگ تازه ای به زندگی روزمره داد.

 

ایده هایی برای طراحی داخلی اداری

طراحی داخلی فضای اداری در یک شرکت ساخت و ساز باید بسیار چشم گیر و برازنده باشد. استفاده از نقشه های ساختمانی هوشمندانه در نمای خارجی و در ساختار ساختمان هم بسیار مهم است. مشتریان این شرکت ها بیشتر از آنکه به ایده ها و نظریات شما درباره اینکه قصد دارید چه ساختمانی برایشان بسازید گوش بدهند، به ساختار ساختمان و دکوراسیون داخلی اداری این مجموعه توجه می‌کنند.

شرکتی که در زمینه امور صنعتی و تولید قطعات فعالیت دارد باید حال و هوای صنعتی خود را به رخ مشتریان بکشد. وجود ساختاری که حکایت از استحکام و قدرت دارد، در طراحی داخلی شرکت و در ساختمان و نمای آن، می‌تواند پیام مهمی در خود داشته باشد.

 

طراحی داخلی اداری و دکوراسیون اتاق کار اداری

در طراحی داخلی توجه ویژه ای به دکوراسیون اتاق اداری می‌شود. بسیار مهم است که دکوراسیون اتاق کار به گونه ای باشد که کارمندان بتوانند در محیط آن بهترین عملکرد را داشته باشند. وجود فضایی که علاوه بر بسته بودن، دلگیر و دور از سایر همکاران نباشد یکی از مهم ترین پارامتر هایی است که در طراحی داخلی اداری و اتاق کار مورد توجه واقع می‌شود. اتاق های کار در ادارات معمولا متناسب با مقام و وظایف هر کارمند طراحی می‌شوند. مثلا در اتاق مدیرها معمولا میزی برای جلسات کوچک تر که لازم نیست در اتاق کنفرانس برقرار شود وجود دارد. گاهی لازم است فضایی در اتاق کار پیشبینی شود که کارمندان  بتوانند ویدئو کنفرانس داشته باشند. مسلما اتاق کاری که برای مدیر آی تی یک شرکت طراحی می‌شود با دفتر کار فردی که مسئول روابط عمومی یک کارخانه است متفاوت می‌باشد.

 

دکوراسیون اداری

در طراحی داخلی اداری علاوه بر طراحی دفتر اداری به فضاهای عمومی نیز توجه می‌شود. حتی مبلمانی که در قسمت پذیرش و سالن های مختلف ادارات قرار دارند نیز مهم هستند. اگر اداره ای دارای فضای باز مانند حیاط است، در طراحی داخلی آن باید به فضای سبز نیز اهمیت داد. شرکت هایی که از وجود فضای باز بی بهره هستند در طراحی داخلی خود نیاز به طراوت و سرسبزی را با استفاده از گیاهانی که مناسب فضای بسته هستند رفع می‌کنند. بسیار مهم است که از گل های طبیعی در طراحی داخلی استفاده شود چرا که وجود گل های مصنوعی به هیچ وجه نمی‌تواند حس مورد نیاز برای سرزنده نگه داشتن محیط کار را ایجاد کند. از آن گذشته گل های مصنوعی با گذشت زمان دچار فرسودگی می‌شوند و نه تنها باعث لذت بیننده نیستند بلکه حس مردگی و غمزدگی به این افراد می‌دهند. توجه به رنگ ها نیز یکی از مهمترین پارامترهای مد نظر طراحان داخلی است که مطابق با اصولی خاص از آن استفاده می‌کنند.