پررنگ پول مکالمات است که می تواند زندگی خود را تغییر دهید

[ad_1]

من به تازگی از کندال SummerHawk زنانه پول تسلط رویداد که در آن زنان از سراسر جهان (و چند بچه ها سرد و همچنین) جمع آوری شده برای بهبود رابطه خود را با پول است. یکی از جالب ترین جنبه های این کنفرانس برای من یادگیری به شناسایی که در آن ما نیاز به “شجاع پول مکالمات” در زندگی ما است. این مکالمات هستند که ما اغلب از آنها به عنوان آوردن انواع disempowering پول اعتقادات. ما در مورد چگونه به این مکالمات یک عمل معمول و آنها را به یک روش به طوری که آنها به عنوان دلهره آور به کشتی سوار بر.

قدرتمند مکالمات می توانید به دنبال یک فرمت است که آسان برای برخی از تنش است. این مراحل را دنبال کنید و در تعامل به جای جلوگیری از این پول که زندگی خود را تغییر دهید.

1. یک لحظه قبل از این گفتگو به نفس و مجموعه قصد خود را برای راه شما می خواهید گفتمان بروید. تصمیم گیری در نتیجه شما می خواهید جلوتر از زمان و توان بسیار روشن در ذهن خود را قبل از دیگر فرد حاضر است.

2. از احساسات و تنظیم دستور کار ، اطلاع رسانی آنها را به عنوان دلیلی برای بحث در مورد نتیجه مورد نظر شما و بحث امتیاز شما برنامه را پوشش دهد.

3. توقف و گوش دادن. مطمئن شوید که دیگر فرصتی برای گفتن قطعه خود را که آنها می دانند که شما آنها را می شنوید. تکرار دوباره و خلاصه ایده های خود را – هر آنچه که شما می توانید به ایجاد که شما را در درک آنچه آنها می گویند.

4. ارائه گزینه های مختلف برای حل و فصل اوضاع در شیوه های مختلف اگر در همه ممکن است.

پیدا کردن توافق حتی اگر آن را به رفتن به یکی دیگر از تصمیم ساز و جزئیات مراحل بعدی از جمله چه کسی چه زمانی که. مطمئن شوید که به مکالمه مثبت.

پس از بازگشت به خانه از کنفرانس من بلافاصله با قرار دادن این روش برای استفاده و تا به حال دو جمله مکالمات. من شده اند با تنفس آه امداد تا کنون پس! در حالی که این مهم است که در این گفتگو تحت هر شرایطی اگر شما قصد ساخت یک حرفه ای تغییر و یا رشد کسب و کار خود و این یک مهارت است که به خصوص مفید است و شما جلو جلو به طور چشمگیری.

هنگامی که شما برای جلوگیری از شجاع پول مکالمات شما می توانید سهوا تخریب موفقیت خود را. برای مثال یک مادر بود و به تازگی به من گفتن در مورد دخترش که کار او را دوست دارد. او قدردانی خود را کارفرمای همکاران و مشتریان و دریافت ارتقاء چهار ماه پیش. او پس از دریافت افزایش حقوق و دستمزد برای رفتن با ارتقاء. به جای داشتن مکالمه است که باید به حال در مورد حقوق و دستمزد افزایش, او تصمیم گرفت به دنبال کار دیگری. عینی این مضحک به نظر می رسد اما او بسیار مخالف به داشتن لازم است حقوق و دستمزد گفتگو که او ایجاد کرده است یک داستان در سر او در مورد آنچه که این تمام معنی است و مصرف یک تا حدودی غلط عمل در پاسخ. او معتقد است که آن را در واقع ممکن است آسان تر به زمین یک موقعیت جدید نسبت به پول مکالمه که در آن او می تواند در دفاع از ارزش او را به این شرکت است.

شبیه به این مورد زمانی که من در کار با مشتریان من اغلب دو چالش های اصلی:

1. قرار دادن صدای به داشتن ارزش آنها و اعتقاد به آن را به عنوان به خوبی. نمونه شامل هزینه های خود را بیان کرد و گفت هیچ یک تخفیف هزینه و یا مذاکره حقوق و دستمزد خود را.

2. صحبت صادقانه در مورد یک موضوع است که باعث می شود آنها احساس آسیب پذیر است. به عنوان مثال بحث در مورد طرح کسب و کار با همسر یا renegotiating وام آنها مشکل پرداخت.

البته در نظر گرفتن موضع خود را برای پول شما احساس بی دست و پا برای اولین بار در. اما هنگامی که شما یک چند از این گفتگو در زیر کمربند خود را به شما خواهد شد به دنبال به جلو به صورت یک بعدی! آن را در مورد ساختمان عضلانی در طول زمان است که افزایش قدرت خود را در سراسر هیئت مدیره. نترس به پرش در سر – من قول می دهم شما خوشحالم شما انجام خواهد شد.

[ad_2]