پر کردن و ترمیم دندان: کامپوزیت بهتر است یا آمالگام؟

بزرگترین دلیل از بین رفتن زودرس دندان شیری خلفی ، ایجاد پوسیدگی است. در صورتی که دندان پوسیده از میان دندانهای خلفی باشد با ماده آمالگام و اگر در میان دندانهای نیش باشد، با استفاده از ماده همرنگ دندان یا کامپوزیت پر می شود. دندانهایی که به هر دلیل کنده شده اند، باید با استفاده از روش ایمپلنت پر شوند. برای این کار دندانپزشک زیبایی ابتدا میزان پوسیدگی دندانها را برداشته و فضای داخل دندان را خالی می کند و سپس آن را عصب کشی کرده و با مواد پر کننده آمالگام یا کامپوزیت پر می کند.

در ادامه دندانپزشک از مواد کامپوزیت در ناحیه برداشته شده از دندان استفاده کرده و ساختار لازم را برای دندان با استفاده از این مواد ایجاد مینماید. روکش های سرامیکی یا کامپوزیتی دو روش برای ترمیم دندانهای تیره رنگ، لب پر شده یا شکسته هستند که مراحل انجام کار دندانپزشک زیبایی را تکمیل می کنند. بنابراین می توان گفت هر گونه عملی که نتیجه آن در زیبایی دندانها موثر باشد، یکی از مراحل اصلی دندانپزشکی زیبایی محسوب می شود. پوسیده بودن دندانهای قدامی مطمئنا موجب بدترکیب شدن چهره می شود که برای درمان این عارضه می توان از روش پرکردن دندانها استفاده کرد.

شاید تصور کنید دندانپزشک زیبایی به معنای هر کاری است که به طور مستقیم موجب زیبایی دندان ها شود. قبل از هر کاری دکتر دندان پزشک زیبایی دندان های بیماران را بررسی و معاینه می کند. این دستگاه پوسیدگی را به صورت اعداد نمایش می دهد و از روی عدد پزشک می تواند بگوید پوسیدگی در کجای دندان قرار دارد و حجم آن چقدر است و شدت پوسیدگی چه میزانی است. امروزه بسیاری از بیماران ترجیح میدهند پرکردگیهای قدیمی آمالگام نقره خود را با پرکردگیهای کامپوزیت به رنگ دندان جایگزین کنند تا به این ترتیب طرح لبخند آنها اصلاح گردد.

ترمیم دندان بدین صورت آغاز می شود که سطوح آسیب دیده و پوسیده دندانی تراشیده می شود تا یک حفره دنانی کاملا استاندارد ایجاد شود، سپس سطح دندان شست و شو و تمیز می گردد تا در نهایت ماده ترمیمی مناسب در دندان قرار گیرد و ماده ترمیم می تواند به دو صورت خود به خود یا توسط نور سخت شود و ساختار دندان آسیب دیده ترمیم و ظاهر مناسب و زیبایی برای دندان ترمیم دندان با قانون جذب نی نی سایت ایجاد شود. در حالی که هر نوع فرآیند درمانی که برای ترمیم دندانها صورت می گیرد، نهایتا در زیبایی دندانها تاثیر دارد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با ترمیم فوری دندان وب سایت خود باشید.