پوکی استخوان چیست؟

یا قوز در ستون فقرات ممکن است با بالاتر رفتن سن بیشتر شود. زنان با بیش از 50 سال سن، دارای بیشترین ریسک، در ابتلا به پوکی استخوان هستند. • بیش از ۲.۵ سانتی متر قد از دست داده اند. کوتاه شدن قد می تواند یک علامت برای پوکی استخوان باشد. در یک سن خاص، فرایند تولید بازسازی استخوان تغییر می کند. هرچه سن فرد بالاتر میرود تحلیل استخوانی نرخ بیشتری نسبت به بازسازی آن پیدا میکند. این مقدار کمتر از تابشی است که در طول پرواز از ساحل شرقی آمریکا به ساحل غربی آن دریافت میکنید و حدود یک دهم تابش دریافت شده از یک عکس رادیولوژی است. سازمان جهاني بهداشت در سال 1994 ، استئوپني Osteopenia را به صورت کاهش تراکم استخوان بين 2/5-1 انحراف معيار، کمتر از متوسط حداکثر تراکم استخواني در افراد جوان جامعه و استئوپروز Osteopenia را به صورت کاهش تراکم استخوان به 2/5 انحراف معيار کمتر از متوسط حداکثر تراکم استخواني در افراد جوان جامعه تعريف کرد.استئوپروز شديد (Osteopenia Severe) به نوعي از پوکي استخوان گفته مي­شود که علاوه بر معيار بالا همراه با يک شکستگي پاتولوژيک باشد.

تراکم استخوان باید چند باشد
ممکن است شما در ستون فقراتتان احساس سفتی بکنید و در انجام فعالیت با مشکل رو به رو شوید. سلام ببخشید شوهرم مشکل آزوسپرمی داره آیا با IVF میتونیم بچه دار بشیم؟ یا ممکن است برای بستن بند کفش خود خم شوید و با درد شدید و ناگهانی حاصل از یک شکستگی مواجه شوید. تحلیل استخوان ناشی از بیماری پوکی استخوان ممکن است در طول چندین سال رخ دهد تراکم استخوان در کرج و شدید شود. این بیماری می تواند به حدی شدید شود که یک تنش ساده در استخوان مانند نشستن، ایستادن، سرفه کردن و حتی بغل کردن منجر به ایجاد شکستگی های دردناک و ناتوانی شما در حرکت کردن شود. استئوپنی به نشانه های اولیه ی تحلیل توده های استخوان بر می گردد که می تواند به پوکی استخوان منجر شود. استخوان ها بافت های زنده و پیچیده ای هستند. اختلال منتشر بافت همبند است که پوست و ارگان­های داخلی را گرفتار می­سازد.

تراکم استخوان ویتامین دی همچنین بر اثر تابش اشعه فرابنفش خورشید در پوست تولید میشود. آیا راهی هست که با دارو تخمدانها تولید تخمک کنن که نیازی به روشهای آزمایشگاهی نباشه. تحقیقات نشان داده که کودکان و نوجوانانی که از لبنیات کمتری در رژیم غذایی خود استفاده میکنند استخوان هایی با تراکم کمتر دارند. برای درمان پوکی استخوان در زنان یائسه ای که به مبتلا سرطان پستان میشوند می توان از Risedronate استفاده میکنیم؟ مصرف ویتامین دی مانند کلسیم برای استحکام استخوان ها اهمیت دارد، بنابراین اگر با رژیم غذایی یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید ویتامین دی کافی را جذب نمی کنید، از مکمل های غذایی استفاده کنید.

زمانی که شما در حال رشد هستید، فرایند استخوان سازی بیشتر از فرایند حذف سلول های قدیمی انجام می شود. این فرایند تولید استخوان را “مدل سازی مجدد” می گویند. در واقع ما در مورد غلبه ی کامل بر پوکی استخوان صحبت نمی کنیم . در مورد عوامل ایجاد کننده ی بیماری پوکی استخوان اطلاعات زیادی در دست نیست. با انجام آزمایش سنجش تراکم استخوان درجه پوکی استخوان و تعیین ریسک شکستگی استخوان مورد اندازهگیری قرار میگیرد. مهم ترین عواملی که این تراکم را تعیین می کند ژنتیک و میزان فعالیت فرد و مقدار کلسیم و ویتامین دی است که از طریق تغذیه وارد بدن فرد می شود. ما نمی دانیم که این بیماری چگونه خود را در طول زندگی یک فرد توسعه می دهد. توده استخوانی بالغ شما ممکن است پایین تر از متوسط فرد باشد.