پیستون چیست و طرز کار آن چگونه است؟

2) ضخامت پیستون به مقدار باری که باید انتقال دهد، بستگی دارد و دراثر اعمال فشار ممکن است پیستون به دو نوع شکسته شود. رینگهای براساس محل قرارگیریشان در پیستون و کاری که انجام میدهند به دو دسته رینگهای متراکم و رینگهای روغنی تقسیم میشوند. لیکن در هر دوی این موتورها چهار عمل اصلی انجام میگردد که عبارتند از مکش یا تنفس – تراکم یا فشار – کار یا انفجار و تخلیه دود اما بر حسب نوع موتورها ممکن است این مراحل مجزا یا به صورت پیستون کالیپر ترمز توأم انجام گیرند. حالا این سیستم لنت ترمز خودروی ما باید این توانایی را داشته باشد که خودرویی راکه با سرعت متوسط ۸۰ کیلومتر درساعت، که درحال حرکت است، درمواقعی که راننده تشخیص دهد، به خوبی عمل کرده و سریع خودرو رامتوقف کند.ولی آیا این نیرویی که راننده به پدال وارد میکند در حدی هست(قدرت کافی) که خودروی مارا متوقف کند؟ سپس دوست خود را میبینید و قصد دارید با هیجان به او بگویید که خودرویی از کنار شما و با سرعت بالایی عبور کرده.

این گروه از سال 1376 آغاز به کار کرده و تاکنون توانسته است 12 شرکت بزرگ در زمینه تولید قطعات و تجهیزات خودرویی piston 125 yz را تأسیس کند. شافت نیز با سطحی صاف و کروم کاری شده به تولید انبوه می رسد. اگر حداقل تنش شکست مجاز آلیاژ شافت را بدانیم ضخامت پیستون را طبق محاسبات زیر می توانیم به دست آوریم. کمترین ضخامتی که پیستون جهت مقابله بر آنها نیاز دارد طبق محاسبات زیر به دست می آید. پیستون تحت تنش شکست قرار خواهد گرفت، به همین دلیل ضخامت پیستون جهت مقابله در برابر شکست باید به اندازه کافی باشد. اینوار در سوراخ گژن پین به صورت یک تیغه تعبیه میشود و یا به صورت حلقه در بالای این سوراخ به کار میرود. و عمود بر جهت حرکت پیستون ایجاد شده و محل قرار گیری گژن پین است. با توجه به این عوامل، دقت کنید که سرسیلندر را طبق اصول و قوانین گفته شده و همراه با آچار تورک سفت کنید، تا مشکلی ایجاد نشود.

فرض کنید که مطابق با شکل زیر از خانه به سمت فروشگاه حرکت میکنید. این باعث می شود خودروی شما خیلی سریع تر از منابع روغن خود استفاده کنید. در حقیقت نقش رینگ پیستون کنترل اصطکاک بین پیستون و دیواره سیلندر، مدیریت تبادل حرارت بین پیستون و دیواره سیلندر، حفظ تراکم مخلوط بنزین و هوا، حفظ روغن و روغن کاری سطوح در تماس با یکدیگر و ممانعت از فرسودگی قطعات است. بالاترین رینگ پیستون كه رینگ كمپرس مي باشد بیشترین حرارت و فشار را از احتراق تحمل مي كند و معمولاً سطح آن و سطح شیار پیستون جهت تحمل این فشار و دما سخت كاري شده اند. 4. رینگ مانع از انتقال حرارت حاصل از انفجار به روغن موتور می شود. مهمترین و متداولترین نشانه خرابی بوش، پیستون رینگ، روغن سوزی موتور است که در این حالت دود آبی از اگزوز خارج می شود و روغن موتور در فواصل زمانی کوتاه کم می کند. 3. رینگ مانع از ورود روغن موتور به محفظه احتراق می شود.زیرا در اینصورت موتور دچار روغن سوزی شده و دود آبی از اگزوز خارج می شود. اگر علاوه بر خروج دود آبی از اگزوز، صدای غیر عادی در کارکرد موتور وجود داشته باشد، و یا اینکه موتور بد کار کند (تک کارکند)، احتمال شکستن رینگ پیستون را نیز باید در نظر گرفت.

موتور در حالت عادی صدای گوش خراش و غیرعادی تولید نمیکند. در سال 1353 با افزایش قیمت نفت و درآمدهای ارزی، شرکت ایران ناسیونال به منظور حفظ بازار تصمیم به تولید پژو گرفت و سهام شرکت نیز در همین سال وارد بورس گردید و حدود 45 درصد از سهام شرکت به عموم واگذار گردید. با وقوع انقلاب اسلامی به موجب بند الف قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران مصوب 16-4-1358 شورای انقلاب اسلامی، شرکت ایران ناسیونال به اعتبار نوع صنعت، زیر مجموعه سازمان صنایع ملی با مدیریت وزارت صنایع قرار گرفت و ملی اعلام گردید. همان گونه که در شکل زیر نشان داده شده است. کلمه بوستر به معنی تقویت کننده است. با توجه به این که 2 شیار در پیستون ایجاد شده ، این پیستون متعلق به یک سیلندر 2 سوپاپ می باشد. اگر برایتان سوال است که تا چه میزان دما در اثر کارکرد این قطعه ایجاد می شود، باید بگوییم که نیرویی که در حرکت انبساطی به کف پیستون وارد می شود، تا 1800 نیوتون قدرت دارد.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از پیستون برقی دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.