چرا فاصله میلگرد بسیار مهم است

 

اکثر تولید کنندگان محصولات بتونی از پیش ساخته فقط در فرم های خود از فولاد تقویت کننده استفاده می کنند ، زیرا به آنها گفته شده است که این کار را با مشخصات یا مهندس طراحی انجام دهند یا در بسیاری از موارد به این دلیل که پدر به وی گفته است که این کار را انجام دهد. اما آیا قرار دادن میله های فولادی در بتن واقعا ضروری است؟ اگر چنین است ، چرا؟

در صنعت ساخت و ساز ، همه ما با اصطلاح “مقاومت بتونی” آشنا هستیم ، که در واقع به مقاومت فشاری بتن اشاره دارد. به عنوان مثال ، مقاومت بتنی از 4000 psi بدین معنی است که می تواند برای هر مربع از مساحت سطح مقاومت در برابر فشار 4،000 پوند فشار را تحمل کند. این چیزهای بسیار قوی است! مقاومت بتن در یک تست فشاری بر روی یک سیلندر بتنی که در آن نمونه فشرده شده (فشرده شده) بین دو سیلندر هیدرولیک اندازه گیری می شود.

همه قدرت یکسان نیست
مقاومت فشاری یک آزمایش است ، اما اگر در انتهای نمونه بکشیم ، به جای اینکه آنها را به هم فشار دهیم ، مقاومت بتن چه اتفاقی می افتد؟ به عبارت دیگر ، اگر بتن را در تنش قرار دهیم ، یا آن را کشش دهیم ، در آنچه به عنوان تست کششی گفته می شود چه می شود؟ اکنون می دانیم که مقاومت کششی تنها یک دهم از مقاومت فشاری آن است. بتنی که از مقاومت فشاری چشمگیر 4000 psi برخوردار باشد ، ممکن است 400 psi از مقاومت کششی برخوردار باشد. در تنش چندان قوی نیست!

از آنجا که فولاد تقویت شده می تواند مقاومت بیشتری در برابر فشار و کشش داشته باشد ، از فولاد برای مقاومت در برابر فشارهای کششی که در هنگام بارگیری در محصول ایجاد می شود ، استفاده می کنیم. فولاد در آن قسمت از محصول واقع شده است که بتن مجبور به کشش یا خم شدن زیر بار خدمات می شود. در برخی از موقعیت های طراحی ، فولاد فشرده سازی نیز مورد نیاز است ، اما این مقاله تنها به فولاد کششی ، تقویتی که بیشتر پیش سازها در محصولات خود استفاده می کنند ، پرداخته است.

تمامیت ساختاری هر محصول بتن مسلح به موارد زیر بستگی دارد:
1. درجه از فولاد؛
2. اندازه و فاصله آرماتور فولادی؛ و
3. محل قرارگیری فولاد در محصول.

محاسبه مقدار فولاد مورد نیاز قیمت میلگرد
هنگامی که یک مهندس عمران یک قطعه بتن مسلح را طراحی می کند ، باید سطح مقطع فولاد مسلح مورد نیاز برای هر پا از طول محصول محاسبه شود. تمام طرح های بتونی تقویت شده بر اساس تعداد مورد نیاز از مربع داخلی / فلز تقویت شده برای حمل و نقل ایمن بار است. و ، هر پای محصول باید به همان اندازه از فولاد باشد که کف آن در کنار آن باشد تا اطمینان حاصل شود که این محصول از مقاومت یکنواخت در کل برخوردار است.

اگر پلاک های میلگرد فولادی فاصله صحیح را در فرم ها حفظ نکنند ، قدرت محصول تشکیل شده است. به عنوان مثال ، اگر طراح خواستار میلگرد شماره 5 در هر 4 قطعه است ، باید سه عدد 5 برای هر 12 قسمت فرم قرار گیرد. اگر گیرنده استیل کمی شیب دار باشد و میله های شماره 5 را در 5 اینچ قرار دهید. فاصله به جای 4 اینچ. فاصله ، استحکام محصول 20٪ کاهش می یابد. بله ، تمامیت ساختاری بتن را می توان به همین راحتی به خطر انداخت!

قرار دادن میلگرد شماره 5 به درستی در 4 در. فاصله مساحت فولادی 0.93 متر مربع را در اختیار شما قرار می دهد ، در حالی که میله های مشابه را به اشتباه در 5 اینچ قرار می دهید. فاصله مساحت فولاد را فقط 0.74 متر مربع در آن کاهش می دهد – 20٪ ضعیف تر! بسیار ممکن است که اگر بازرس QC فقط یک بازرسی سریع بینایی از فاصله میلگرد انجام دهد ، این اختلاف در فاصله از دست نرود. حتی اگر میله های میله ای میله ها را در هر 4/5 اینچ جای دهند ، قدرت آن 10٪ کاهش می یابد ، که هنوز هم یک خطای بسیار مهم است. بازرسان QC باید زمان لازم را برای اندازه گیری دقیق فاصله میلگردها به عنوان بخشی از بازرسی های قبل از ریختن خود بکشند.
“هنگام استخدام کارمندان جدید برای حیاط فولاد ، فرصت دهید تا آنها را با اندازه میلگرد و اهمیت استفاده از اندازه معین برای کار آشنا کنید.”

بیرون کشیدن میلگرد به اندازه اشتباه از شمع موجودی نیز می تواند به یک مشکل جدی منجر شود. قرار دادن نادرست میلگرد شماره 4 در فاصله 4 اینچ. (به جای میلگرد شماره 5 مشخص شده در هر 4 اینچ.) باعث می شود 35٪ تقویت کمتر از مقدار لازم برای استحکام سازه باشد. هنگام استخدام کارمندان جدید برای حیاط فولاد ، زمان لازم را برای آشنا کردن آنها با اندازه میلگرد و اهمیت استفاده از اندازه مشخص برای کار اختصاص دهید. در یک نگاه سریع ، تفاوت بین میلگرد شماره 4 و 5 به طور واضح قابل توجه نیست ، به خصوص با برخی از الگوهای تغییر شکل.