کیت مکش و هدرز، دو قطعه جذاب افترمارکت خودرو – مجله همراه مکانیک

ماشین به حدی عالی شد که میتونم بگم حتی از زمانی که فیلتر اسپورت داشت هم بهتر میرفت و عملا میتونم بگم تاثیر شمع ایریدیوم درجه یک، حتی از فیلتر اسپورت واسه ماشین من بهتر بود. اگر توربو بزاری رو ماشین باید تمامی قطعات را با نمونه تقویت شده عوض کرد چون هیچکدام از قطعات استاندارد تحمل فشار توربو را نخواهند داشت . این کلمه از دو بخش «Re» به معنای «تکرار» و «Map» به معنای «نقشه» یا «برنامه خودرو» تشکیلشده است. یکی از راه هاش تقویت ویا بهبود سیستم تنفس موتور ودیگری تقویت سیستم تخلیه است. ریمپ ایسیو 206 ، فرآیند تنظیم سفارشی روی ایسیو وسیله نقلیه شما است تا با تنظیم مجدد نرم افزار کارخانه روی سیستم مدیریت موتور ماشین ، عملکرد آن را بهبود دهد.فرقی ندارد که شما به قدرت یدک کشیدن بیشتر ، آماده سازی برای مسابقه اتومبیلرانی ، صرفه جویی در مصرف سوخت بهتر یا یک رانندگی راحت کلی نیاز داشته باشید ، در هر حال ریمپ ایسیو به درد شما و وسیله نقلیه شما می خورد. این قطعه که در اصل اسپلیتر سپر جلوی دنا است به صورت کاملاً برعکس زیر سپر جلوی تارا نصب شده است. اول کار روغن موتور بهران سوپر پیشتاز ریختم و فیلتر هواش رو مرتب هر 2000 کیلومتر عوض میکردم و باید بگم نسبت به روغن موتور کارخونه ای ایران خودرو که داخلش بود و همچنین توتال فرانسوی!

اینم بگم اینی که تو سایت ایران خودرو نوشته 0 تا صد پارس سال 11 و ای ال ایکس 9 هست کاملا دروغ هست. شتاب صفر تا 100 من شده بود حدودا 10 تا 10.5 ثانیه( با این وسایل). ضمنا هزینه اجرت میکانیک واسه من 100 تومن شد. ضمنا در جواب دوستانی که در مورد گیربکس پرسیدن بگم که گیربکس دنده ریز و دنده درشت داره.هر چه دنده ریزتر باشه سرعت نهایی بیشتر و شتاب اولیه ات کمتر میشه و برعکس دنده درشت تر! میتونم بگم ماشین خیلی خیلی راه رفتنش بهتر شده و عملا میتونم بگم در حد elx شده؛شایدم بهتر! دوم که شمع سوزنی بوش پلاتینی دو خط آبی گرفتم و شمع های معمولی ایران خودرویی خودش رو دور انداختم و میتونم بگم خیلی بهتر شد. البته بهتون بگم اینطور نیست که یه خرج کوچیکی داره! فقط این نحوه نصب یه مشکل داره اونم اینه که تو هوای بارونی آب بارون از جلو میاد داخل جلو پنجره و ممکنه وارد فیلتر بشه که میشه اینو با مخفی کردن فیلتر پشت آرم جلو(همون اسبه!! آخه سمند دارم) جبران کرد. شما میتونید ضرایب دنده ها رو عوض کنید ولی مشکلی که داره زوره کشیدن گیربکس هست چون دنده های جدید با دنده های قبلی با همدیگه آب بندی نشدن و بهترین کار تعویض کل مجموعه گیربکس هست.

پس می توان شلنگ بخار روغن را به وسیله یکی از تبدیل ها به سوراخ زیر فیلتر وصل کرد. پس می توان دریافت اهمیت کیفیت و کارایی این جز از خودرو چقدر حائز اهمیت است. این دوره ی آموزشی برای تمام عموم مردم و بخصوص ماشین بازان و علاقه مندان به خودرو است. لوله رابط فیلتر هوا آکاردئونی ( لوله خرطومی فیلتر هوا ) قابل استفاده به عنوان کیت مکش هوای سرد ورودی موتور خودرو با اندازه قطر دهانه ورودی و خروجی ۳ اینچ (۷۶ میلی متر) و فیکس دریچه ورودی هوای کلیه خودروها می باشد. صندلی یک خودروی حرفه ای و لوکس ممکن است دارای انواع سنسورهای برقی، تنظیمات برقی، سرد کن، گرم کن و حتی ماساژور باشد. در کنار همهٔ آنچه گفته شد باید این را هم اضافه کرد که با نصب این هواکشها متوجه خواهید شد که در غرش خودروی شما تغییر اساسی بهوجود آمده و با شنیدن این صدا اطمینان خواهید یافت موتور خودروی شما با شارش آزادانهٔ هوای سرد کار میکند. Ecu ماشین رو رمپ کردم و گفتم کاتاف، لیمیت سرعت، کپ ماشین رو برداره و جرقه و پاشش سوخت رو اضافه کنه.

به کمک دوست عزیزمون ، میل سوپاپ ماشین ام رو با میل سوپاپ پارس xum عوض کردم ( هم طول و هم ضخامت بادامک هاش بیشتر بود و چون پاشش سوخت رو اضافه کردم بایستی دریچه سوخت بیشتر و برای مدت بیشتری باز میبود تا جوابگوی این پاشش سوخت باشه ). میل سوپاپ رو 120 تومن خریدم. هر موتور احتراق داخلی، از موتورهای اسکوتر مخصوص بچهها گرفته تا موتور کشتیهای عظیم، برای حرکت به دو چیز احتیاج دارد: اکسیژن و سوخت. در این مقاله سعی بر بررسی کامل این دو قطعه داریم. این شرکت به جز خودروهای سفارشی معمول، دو خودرو دنا پلاس توربو 200 اسبی و تارا دنده ای سفارشی را هم رونمایی کرد. پروژه های سقف کهکشانی با قرداد چراغ های ال ای دی بر سقف اتومبیل انجام میگیرند. برای همین تاپیکه جدیدی ایجاد کردم تا دوستانی که در مورد تمام قسمت های 206برای تیونینگ صحبت دارن در این تاپیک در موردش بحث بشه. هزینه توربو کردن ماشین حداقل 8 تا 10 تومن میشه! و هر کسی کمتر بهتون گفته یا دروغ میگه یا یه جای کارش میلنگه و اساسا کسی که 10 تومن هزینه توربو میکنه همون بهتر که ماشین رو عوض کنه!