Blockchain برای IoT در کسب و کار

[ad_1]

افق های جدید در داده های چارچوب

Blockchain یک مشترک توزیع شده در پایگاه داده به صورت نظیر به نظیر معامله. هسته اصلی این تکنولوژی این است که بیت کوین – دیجیتالی کیف پول رمزگذاری شده برای کنترل معامله و سیستم پرداخت که در سال 2009 معرفی شد. این معامله سیستم مدیریت غیر متمرکز و به طور کلی اجرا می شود بدون هیچ واسطه. این معاملات تایید شده توسط مجموعه ای از گره های شبکه و مستند در یک جامعه معین و شناخته شده به عنوان blockchain.

اینترنت اشیا (IoT) یک cyber-physical شبکه به هم پیوسته محاسبات دستگاه های دیجیتال اشیاء و فرد با سیستم منحصر به فرد شناسه. هدف از این IoT فضایی است که برای خدمت به یک نقطه از ادغام و انتقال اطلاعات آنلاین بدون نیاز به انسان و یا کامپیوتر دخالت.

وجود دارد یک رابطه پیچیده بین blockchain و IoT. IoT ارائه به نهادهای کسب و کار ممکن است پیدا کردن راه حل با استفاده از فناوری blockchain. مشترک سیستم می تواند به توسعه و ضبط یک cryptographically امن داده ها. از جمله پایگاه داده و پرونده در حال محافظت در برابر تغییر و سرقت ارائه شده است که آن را بسیار امن و نرم افزارهای مخرب محافظت می شود. این دو می تواند ایجاد شفافیت و پاسخگویی در حالی که تعدیل کسب و کار و توسعه مکانیسم های. Blockchain خود را می تواند کمک به کاهش محل کار سوء مدیریت سربار هزینه و کسب و کار غیر قابل پیش بینی از طریق آن به هم پیوسته سرور. دیجیتال لجر می تواند به توسعه مقرون به صرفه و کسب و کار و سیستم های مدیریت که در آن هر چیزی می تواند به طور موثر بدل به درستی نظارت و ردیابی. این فرایند حذف نیاز به مدیریت مرکزی سیستم که در اصل به حذف بسیاری نوار قرمز اداری و ساده سازی فرآیندهای کسب و کار. تجاری تصویب این نوآوری ارائه شده است همهجانبه پلت فرم در IoT دامنه و در کسب و کار شرکت.

Blockchain اساسا سبب ارتباط تنگاتنگ با دستگاه های IoT به شریک شدن در امن تبادل اطلاعات. شرکت ها و نهادهای کسب و کار می تواند استفاده از blockchain برای مدیریت و پردازش داده ها از لبه دستگاه های مانند RFID و مبتنی بر دارایی (شناسایی فرکانس رادیویی) ماشین قابل خواندن بارکد و QR کد, مادون قرمز هیاهو (IR هیاهو) و یا اطلاعات دستگاه. اگر یکپارچه برای کسب و کار راه اندازی IoT لبه دستگاه قادر خواهد بود برای انتقال blockchain بر اساس سوابق به روز رسانی قرارداد و یا اعتبار شبکه های ارتباطی. برای مثال اگر یک IoT فعال و RFID برچسب دارایی با حساس موقعیت جغرافیایی و اطلاعات محرمانه حرکت به یکی دیگر از undesignated نقطه اطلاعات را به طور خودکار ذخیره شده و به روز شده در blockchain معین و اقدامات لازم گرفته خواهد شد اگر سیستم اختصاص داده شده است. به عنوان محصول پیشرفت به مکان های مختلف سیستم اجازه می دهد تا سهامداران به وضعیت بسته را در محل.

برای لذت بردن از میوه از blockchain فعال IoT چارچوب سازمان های کسب و کار نیاز به تحمل چهار اصل اساسی:

1. هزینه کاهش

لبه دستگاه نیاز به کاهش عملیات پردازش زمان و از بین بردن IoT دروازه و یا اینترنت واسطه ها در سیستم. پس از به اشتراک گذاری داده ها و اطلاعات ابلاغ شده در سیستم, از بین بردن پروتکل اضافی, برنامه, سخت افزار, کانال, گره یا ارتباطات کاهش هزینه های سربار.

2. تسریع تبادل اطلاعات

Blockchain فعال IoT می تواند از بین بردن IoT دروازه و یا هر فیلتر دستگاه مورد نیاز برای ایجاد شبکه میان ابر مدیر سنسور و دستگاه های. اخراج جمله ‘middle man’ می توانید فعال peer-to-peer قرارداد و اشتراک گذاری داده ها. در این فرایند دیجیتال لجر حذف زمان اضافی مورد نیاز برای همگام سازی دستگاه و پردازش و برداشت اطلاعات است. اما از بین بردن IoT دروازه را فراهم می کند خط لوله برای تروجان های مخرب و نقض امنیتی. این blockchain فعال IoT شبکه می تواند مقابله با آن با نصب امکانات مانند تشخیص نرم افزارهای مخرب و رمزگذاری موتورهای.

3. اعتماد سازی

از طریق blockchain فعال IoT فضای دستگاه و لوازم خانگی می تواند عملا و از لحاظ جسمی و ستد و ارتباط به عنوان مورد اعتماد طرفین است. بر خلاف یک کسب و کار معمولی که انجام معاملات نیاز به حمایت و تأیید blockchain نمی کند نیاز به هر گونه احراز هویت مرکزی و یا همکار توصیه. تا زمانی که شبکه ای امن و مورد اعتماد احزاب و فن ماهر IoT فضا نیازی نیست که بیشتر اسناد و مدارک. برای مثال یک تیم ممکن است بدانید تیم B ممکن است ملاقات جسمی یا اعتماد verifiably اما مهر ثبت معاملات آنلاین و به اشتراک گذاری اطلاعات در blockchain را معین تایید کسب و کار اعتماد. این را قادر می سازد افراد سازمان ها و دستگاه های به دست آوردن اعتماد متقابل است که حیاتی برای ایجاد گردان راه اندازی کسب و کار و از بین بردن اداری درهم و برهمی.

4. پله های امنیتی برای IoT

Blockchain اتاق را فراهم می کند به صورت غیر متمرکز شبکه و فناوری است که وعده برای ذخیره رسیدگی و بازیابی اطلاعات از آن میلیاردها دستگاه های متصل. این سیستم برای ارائه به شدت محافظت شبکه است که هر دو رمزگذاری شده و آسان برای استفاده است. این شبکه غیر متمرکز به ارائه توان بالا, اجازه, زمان تاخیر کم و پرس و جو. نصب blockchain در IoT شبکه می تواند تنظیم و متوسط تبادل اطلاعات از طریق لبه دستگاه در حالی که حفظ همان امن معامله و تبادل اطلاعات از دستگاه های متصل.

حذف نقاط شکست در IoT فضا

Blockchain فعال IoT می توانید ارتقاء شبکه زنجیره تامین با ردیابی برچسب موارد آنها به عنوان حرکت در امتداد نقاط مختلف در واردات فروشگاه یا انبار در حالی که اجازه امن و دقیق تحویل محصول. Blockchain نصب و راه اندازی فراهم می کند دقیق و دقیق محصول تایید و جامد ردیابی داده های مربوطه در طول زنجیره تامین. به جای پیدا کردن مسیرهای پیاده روی کاغذ برای شناسایی کشور مبدا (COO), IoT می توانید اعتبار هر محصول فیزیکی تایید از طریق مجازی ‘ویزا’ فراهم می کند که اطلاعات مربوط به اصالت و منشاء این محصول است. Blockchain همچنین می توانید auditable سوابق محصولات و کمک به سازمان ها برای ردیابی و یا تولید تاریخ ثبت. آن را نیز می تواند به دسترسی امن به داده ها در شبکه به صورت اداری ثبت و یا برنامه های جایگزین.

Blockchain فعال IoT است نه محدود به شرکت اشکالات و یا استفاده از موارد. هر نهاد کسب و کار با یک IoT فضا می تواند به افزایش بهره وری کسب و کار با حاشیه, هزینه از بین بردن تنگناها اضافی چرخه و نقاط منفرد از شکست در سیستم های تحقق فرایند نوآوری است. آن است که برای چنین سازمان خود علاقه به درک اتخاذ و پیاده سازی blockchain به راه حل های سازمانی.

بیشتر به آمده…

طلیعه چهارم انقلاب صنعتی (4IR), blockchain فعال IoT در حال حاضر به منزله مسلط ترین نوآوری پس از ادغام ترانزیستور و محاسبات سیستم های. این اختلال که با استقبال دوم ماشین سن’ از نظر دیجیتالی و پیشرفته هوش مصنوعی (AI). کسب و کار رو به سازمان هستند frontrunners برای لذت بردن از میوه از این انقلاب است. از آن خواهد شد مایه تاسف است اگر این سازمان موفق به تحقق بخشیدن به کسب و کار رو به پتانسیل این مگا یکپارچه سازی است که می تواند هوش به سیستم در هر نقطه و در همه جا. همراه با یکپارچه سازی این سیستم همچنین اسکورت انتقادی سازگاری مسائل مربوط به شبکه توزیع از جمله حفظ حریم خصوصی و داده های شبکه هماهنگی دستگاه امنیتی و مدیریت از مالکیت معنوی. در حالی که بسیاری از تکنولوژی سازندگان در حال ساخت یک منبع باز بنیاد به آدرس این مسائل سازمان ها و نهادهای کسب و کار باید در آغوش و تکثیر این تکنولوژی برای افزایش تحرک و بهبود محصول و خدمات یکپارچه سازی.

[ad_2]