Ransomware حفاظت راهنمای

[ad_1]

خوانندگان عزیز

برای سال گذشته شما ممکن است متوجه ظاهر جدید و بسیار تند و زننده نوع تهدید رایانه به نام Ransomware. به گفته کسپرسکی کامپیوتر آلوده می شود با یک ransomware هر 10 ثانیه! در سال 2017 بیش از 150 کشور رو تحت تاثیر نوع ransomware به نام WannaCry. آن را واقعا بود را بسیاری از مردم می خواهم به گریه پس از آسیب به آن وارد شده است و تخمین زده می شود بیش از 1 میلیارد دلار!

پس چگونه این ransomware کار می کند ؟ بیایید نگاهی به یک زن و شوهر از لحظات به ببینید که چگونه آن را آلوده کامپیوتر خود را و آنچه در آن می کند به آن پس از آن.

مرحله 1: عفونت

Ransomware معمولا تلاش می کند برای آلوده کردن کامپیوتر خود را از طریق دو راه. یکی از اولین آلوده پیوست های ایمیل. با استفاده از یک تکنیک به نام فیشینگ هکرها می توانند یاد بگیرند که در مورد شما را از طریق لینک خود را یا Facebook حساب و سپس ارسال یک ایمیل به ساخت آن صدا مانند آن آمد خود را از همکار یا دوست. این ایمیل حاوی یک آلوده پیوست با نام مربوط به چیزی است که شما دریافت خواهید کرد از آنها. با تحقیق شما و عادات خود را ویروس به ایمیل های جعلی معتبر تر و افزایش شانس که شما خواهد شد بر روی کامپیوتر خود پیوست.

یکی دیگر از راه ransomware کامپیوتر خود را از طریق مصالحه و یا آلوده صفحات وب است. در این مورد شما می توانید یک ایمیل دریافت پیام متنی را بر روی تلفن خود و یا حتی LinkedIn و یا Facebook پست با لینک. این نوع از پیام و یا ارسال گردد به این که آن را مشروع و ترغیب شما به کلیک بر روی آن, آوردن شما به یک صفحه وب آلوده. پس از آن ransomware بر روی صفحه اسکن کامپیوتر خود را برای آسیب پذیری. اگر آن را می یابد و سپس ransomware بلافاصله آن را با استفاده از کامپیوتر شما را آلوده.

مرحله 2: آسیب انداخته است

پس از آلوده کردن کامپیوتر خود را اولین چیزی که ransomware می کند این است که کامپیوتر خود را اسکن کنید و هر رسانه های ذخیره سازی خارجی برای فایل های که برای شما مهم هستند. برای مثال شما عکس و فیلم و موسیقی و فایل های MS دفتر بزرگ خواهد بود نامزدها. هنگامی که این فایل ها یافت می شود که به صورت محلی و یا بر روی شبکه ransomware رمز گذاری آنها را با خود کلید های مخفی. پس از فایل های رمزگذاری شده هستند آنها بی فایده به شما از مطالب خود را بخواهند صفحاتی دوباره مرتب در چنین راهی است که کامپیوتر شما را درک نمی کنند که آنها دیگر نمی تواند باز کردن فایل های. توجه داشته باشید که فایل های سیستم متعلق به سیستم عامل هستند و معمولا دست نخورده است. که ارائه کامپیوتر خود را غیر قابل جراحی و جلوگیری از عفونت ransomware با اقدام به مرحله بعدی بروید.

مرحله 3: تقاضای باج

هنگامی که این ransomware آن عمل کثیف و رمز گذاری هر فایل عزیز به شما می آید تا با باج نامه. در این نامه آن را توضیح می دهد به شما که فایل های خود را رمزگذاری شده هستند و به منظور آنها را رمزگشایی و یا قرار دادن در جهت قبل از آنها بودند و آنها را در دسترس دوباره شما مجبور به پرداخت باج. شما ببینید یک انتقال ساده از پول خواهد بود به راحتی trackable توسط مقامات و هکرها گرفتار خواهد بود بسیار به سرعت. است که چرا هکرها آمد تا با یک طرح شیطانی به استفاده از نوع دیگری از ارز به نام بیت کوین. این ارز مشروع است و در وب استفاده می شود برای معاملات مالی. اما هکرها در زمان میل به بیت کوین خود را برای ناشناس ماندن. آن است که عملا غیر ممکن است برای ردیابی معاملات بیتکوین پول ارز امن برای هکرها و untraceable برای ما. از آنجا که بسیاری از ما نیست BitCoin دروغ گفتن در اطراف هکرها “مودبانه نقطه” شما را به سایت های مشروع که در آن شما می توانید خرید بیت کوین با پول خود را. سپس آنها به شما بگویم که در آن برای رفتن به پرداخت خود را با تازه خریداری شده BitCoins. در مقابل هکرها باید شما ارسال کلید یا ransomware رمزگشایی از گزینه های در دسترس بنابراین شما می توانید فایل های خود را به عقب. باج خواسته پرداخت می شود متفاوت است اما به طور متوسط از آن است که حدود 679 ارزش ریالی. به ارائه حتی بد تر است وجود دارد هیچ تضمینی وجود ندارد که شما پس از پرداخت شما می توانید فایل های خود را به عقب. شده اند وجود دارد گزارش های بسیاری از کاربران پرداخت و نه گرفتن هر چیزی در بازگشت! برای تلفن های موبایل وحشتناک آن را نمی کند?

بنابراین چه چیزی شما را انجام دهید ؟ چگونه شما جلوگیری از این کابوس ؟

راه حل

وجود دارد چند چیز شما ممکن است بخواهید به انجام برای کاهش خطر عفونت:

نگه دارید سیستم عامل خود را به روز رسانی

آن است که به طور گسترده ای ثابت شده است که بسیاری از ransomware با استفاده از آسیب پذیری های موجود در سیستم عامل مانند ویندوز 7, 8 و 10. با به روز رسانی سیستم عامل خود را به طور منظم به شما در رفع این آسیب پذیری تا زمانی که virus تلاش برای آلوده کردن کامپیوتر خود را راه اندازی نرم افزار رایگان بسته هستند! در سیستم عامل ویندوز شما می توانید آن را تنظیم کنید تا پس از آن به روز رسانی به صورت خودکار و همه شما باید انجام دهید این است راه اندازی مجدد کامپیوتر در هر حال حاضر و پس از آن زمانی که به روز رسانی می شود.

به درستی انتخاب و نصب خود را antimalware راه حل

حفاظت از خود نرم افزار نقش بزرگی در دفاع از کامپیوتر خود را از انواع نرم افزار های مخرب (malware) از جمله ransomware. آن را می تواند تشخیص رفتار مخرب و آن را متوقف در آهنگ های خود را قبل از آن را می توانید انجام دهید آسیب قابل توجهی. نگهداری مناسب و به روز antimalware راه حل کاملا ضروری است برای نگه داشتن کامپیوتر خود را تمیز و محافظت شده است.

مرز نهایی حفاظت: پشتیبان گیری

شما ممکن است تعجب به شنیدن این که بهترین حفاظت در برابر ransomware است که با فعال بودن. به جای تلاش برای بازیابی کامپیوتر خود را پس از آن آلوده شده است (که ثابت می شود بیشتر و سخت تر به تازگی) شما به سادگی آن را بازیابی قبلی مثلا دولت! نگه دارید پشتیبان گیری از کل کامپیوتر شما خارجی و محافظت رسانه ها. اگر کامپیوتر شما در برخورد با یک ransomware حمله به جای پرداخت هکرها و دعا که آنها را رمزگشایی فایل های خود را به سادگی بازگرداندن کامپیوتر خود را از قبلی پشتیبان گیری! وجود دارد بسیاری از راه حل های پشتیبان در خارج وجود دارد در بازار است که کمک خواهد کرد که شما با تهیه نسخه پشتیبان از رایانه شما با این حال زمان پیشرو یکی به نام Acronis. می توانید آن را جامع پشتیبان گیری از کامپیوتر شما و به راحتی بازگرداندن آن به حالت قبلی وقتی اعتصاب فاجعه.

لطفا اجازه دهید ما می دانیم و از افکار و نظرات خود را در بخش زیر کلیک کنید و موفق باشید!

[ad_2]